Menu

Menu dodatkowe

 • ółążść‡

Wyszukiwanie

W naszej diecezji

  

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 TRZYDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA  - 24 października 2021R.

 1. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w październiku są codziennie o godz. 17.15. Modlitwa różańcem połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu i czytanym rozważaniem. Dzieci mają swoją modlitwę różańcową w środy o godz. 17. Prosimy rodziców, by zachęcili dzieci i młodzież do udziału w tej wspólnej modlitwie w kościele, ale też by praktykowali wspólną rodzinną modlitwę wieczorną w październiku w swoim domu. 
 2.  Dziś niedziela misyjna, która obchodzona jest pod hasłem: Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy! Otwiera ona Tydzień Misyjny w Kościele. 

 3. Spotkanie Kręgu Biblijnego jako przygotowanie do przeżywania najbliższej Mszy św. niedzielnej odbędzie się w czwartek po wieczornej Mszy św. w kaplicy.
 4. Wyrazem naszej pamięci o naszych zmarłych jest troska o uporządkowanie ich grobów. Może w pobliżu grobu naszych bliskich znajduje się również jakiś inny opuszczony czy zapomniany grób, o który także moglibyśmy zadbać. Postarajmy się spełnić ten uczynek miłosierdzia, włączając w to również nasze dzieci, aby i one mogły od najmłodszych lat uczyć się szacunku dla miejsc spoczynku tych, którzy już od nas odeszli. W tym roku chciejmy też szczególnie pamiętać o grobach naszych zmarłych sąsiadów. Wspomnijmy sąsiadów w naszych modlitwach za zmarłych. 
 5.  W poniedziałek, 1 listopada, będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu pragniemy oddać cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu weszli do Królestwa Bożego. Pamiętajmy, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. W tę uroczystość Msze św. jak w niedzielę, oprócz Mszy św. o godz. 12. 

 6. Procesja żałobna na cmentarzu malborskim odbędzie się 1 listopada o godz. 14. Podczas niej będziemy modlić się za zmarłych kapłanów, parafian oraz wszystkich zmarłych z naszych rodzin. To żałobne nabożeństwo zakończymy błogosławieństwem przy krzyżu na cmentarzu.
 7. Na Wypominki zapraszamy w listopadzie o godz. 17.30. Natomiast codziennie o godz. 18 celebrowana będzie Msza św. za zmarłych polecanych modlitwie Kościoła. 
 8. Kartki na wypominki i Mszę św. zbiorową za zmarłych w listopadzie wyłożone są na stoliku pod chórem. Można przynosić je do zakrystii, by ustalić dzień tygodnia kiedy będą czytane albo wrzucić na tacę. Prosimy o wypełnianie kartek drukowanymi literami, byśmy uniknęli pomyłek w odczytywaniu imion. 
 9. Msze św. w Dzień Zaduszny (2 listopada - wtorek) celebrowane będą o godz. 7, 10 i 18 i połączone z procesją wewnątrz kościoła. 
 10. Rodziny naszych parafian zmarłych w ostatnim roku (od listopada 2020), których pogrzeby odbyły się w naszej parafii zapraszamy na Mszę św. w intencji zmarłych, która będzie odprawiona w sobotę 6 listopada o godz. 18. 
 11. Nasza Biblioteka Parafialna, która mieści się przy zakrystii, zaprasza do odwiedzin. Każdy znajdzie dla siebie ciekawą książkę – powieści, lektury, albumy, książki religijne i wiele innych. Można przyjść po Mszach św. o godz. 9 i 10.30. 
 12. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Ubogich. Zachęcamy, by jesienią i zimą pamietać o lodówce ustawionej w przedsionku naszej kaplicy. Można tam przynosić żywność. Korzystają z niej ubodzy i bezdomni. 
 13. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców ulicy Konopnickiej 60 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed niedzielą. Sprzątanie w sobotę od godz. 8.30. 

 14. Dzisiejszy Biuletyn parafialny jest w nowej kolorowej szacie graficznej. Przy okazji też dziękujemy tym, którzy ofiarami wrzucanymi do skarbonki pod chórem pomagają sfinansować drukowanie biuletynu. 

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA  - 17 października 2021R.

 1. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w październiku są codziennie o godz. 17.15. Modlitwa różańcem połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu i czytanym rozważaniem. Dzieci mają swoją modlitwę różańcową w środy o godz. 17. Prosimy rodziców, by zachęcili dzieci i młodzież do udziału w tej wspólnej modlitwie w kościele, ale też by praktykowali wspólną rodzinną modlitwę wieczorną w październiku w swoim domu. 
 2. Spotkanie Kręgu Biblijnego jako przygotowanie do przeżywania najbliższej Mszy św. niedzielnej odbędzie się w czwartek po wieczornej Mszy św. w kaplicy.
 3. Na nabożeństwo ku czci św. Rity zapraszamy w piątek po wieczornej Mszy św. 
 4. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców ulicy Konopnickiej 59 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed niedzielą. Sprzątanie w sobotę od godz. 8.30. Dziękujemy mieszkańcom ul. Wybickiego 30 za wczorajsza pomoc w przygotowaniu kościoła na niedzielę.

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA  - 10 października 2021R.

 1. Z wdzięcznością modlimy się dziś w intencji Posłańców, którzy w naszej parafii pełnią lub pełnili posługę docierania z Listem do Parafian. Przez ostatnie lata wiele razy korzystaliśmy z ich zaangażowania w życie parafii. Dziękujemy i prosimy o dalszą posługę dla dobra naszej wspólnoty. Niech nas wszystkich mobilizuje hasło roku duszpasterskiego, który rozpoczęliśmy – „Braterstwo sąsiedzkie otwiera nas na bliźnich”
 2. W niedawno roznoszonym Liście do Parafian prosiliśmy o przyniesienie na Mszę św. niedzielną karteczki z wypisanym Wydarzeniem parafialnym, które najbardziej zapadło nam w pamięci. Na tej Mszy św. najwięcej głosów uzyskało Wydarzenie …....... 
 3. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w październiku są codziennie o godz. 17.15. Modlitwa różańcem połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu i czytanym rozważaniem. Dzieci mają swoją modlitwę różańcową w środy o godz. 17. Prosimy rodziców, by zachęcili dzieci i młodzież do udziału w tej wspólnej modlitwie w kościele, ale też by praktykowali wspólną rodzinną modlitwę wieczorną w październiku w swoim domu. 
 4. Wszystkich Posłańców zapraszamy na spotkanie w czwartek po wieczornej Mszy św. 
 5. Spotkanie Kręgu Biblijnego jako przygotowanie do przeżywania najbliższej Mszy św. niedzielnej odbędzie się w czwartek po wieczornej Mszy św. w kaplicy.
 6. Przeżywamy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Możemy dziś wesprzeć fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” ofiarą do puszki przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać za tę pomoc we wspieraniu uczącej się młodzieży z niezamożnych rodzin. 
 7. Nocna piesza pielgrzymka z Malborka do sanktuarium bł. Doroty w Mątowach Wielkich rozpocznie się 15 października o godz. 20 w kościele św. Józefa w Kałdowie. 
 8. Kartki na wypominki i Mszę św. zbiorową za zmarłych odprawianą w listopadzie wyłożone są na stoliku pod chórem. Można przynosić je do zakrystii, by ustalić dzień tygodnia kiedy będą czytane albo wrzucić na tacę. Prosimy o wypełnianie kartek drukowanymi literami, byśmy uniknęli pomyłek w odczytywaniu imion. 
 9. Ofiary składane w przyszłą niedzielę przeznaczymy na fundusz budowy domu parafialnego. 
 10. Księża Orioniści z parafii św. Jana Chrzciciela, organizują  19 października o godz. 18.30 wyjazd do kina Helios w Tczewie na projekcję filmu: „Fatima”. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy świętej. 
 11. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców ulicy Wybickiego 30 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed niedzielą. Sprzątanie w sobotę od godz. 8.30. 

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA  - 3 października 2021R.

 1. Dziękujemy Siostrom Urszulankom za wspólną modlitwę, za wygłoszone świadectwo. Zachęcamy do zapoznania się przy wyjściu z przywiezionymi książkami i dewocjonaliami. 

 2. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w październiku są codziennie o godz. 1715. Modlitwa różańcem połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu i czytanym rozważaniem. Dzieci mają swoją modlitwę różańcową w środy o godz. 16.30. Prosimy rodziców, by zachęcili dzieci i młodzież do udziału w tej modlitwie w kościele, ale też by praktykowali wspólną rodzinną modlitwę wieczorną w swoim domu. 

 3. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się jutro (4 października) po wieczornej Mszy św. w kościele. 
 4. Jak co roku we wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej (wtorek - 5 października) o godz 15 zapraszamy do kaplicy na Parafialne Czytanie Dzienniczka. Po wspólnej modlitwie Koronką będzie krótka promocja nowej książki diakona Krzysztofa Łaszuka - "Jako i my odpuszczamy". 
 5. Spotkanie Kręgu Biblijnego jako przygotowanie do przeżywania najbliższej Mszy św. niedzielnej odbędzie się w czwartek po wieczornej Mszy św. w kaplicy. Zapraszamy
 6. Powracamy do posługi Posłańców w naszej parafii. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Posłańca. Zapraszamy wszystkich, którzy pełnią lub pełnili tę posługę w naszej wspólnocie. W tym tygodniu Posłańcy rozniosą List do parafian. Przyjmijmy ich z życzliwością i włączmy się w Wydarzenie opisane w Liście. 
 7. W miniony wtorek czterech mężczyzn przyszło do pomocy w przesadzeniu śliw przy plebanii. Bardzo dziękujemy za pomoc. 
 8. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców ulicy Wybickiego 28 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed niedzielą. Sprzątanie w sobotę od godz. 8.30. 

Święta

Czwartek, XXX Tydzień zwykły
Rok B, I
Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

Dzisiaj jest

czwartek,
28 października 2021

(301. dzień roku)

Liturgia słowa

FACEBOOK - strona Parafii

Porządek Mszy św.

Msze św. w niedziele:

700, 9001030, 

1200, 1800

 

Msze św. w tygodniu:

700 i 1800

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
115145