Menu

Menu dodatkowe

 • ółążść‡

Wyszukiwanie

W naszej diecezji

  

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 1 października 2023r.

 1. Rozpoczyna się miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w październiku są codziennie o godz. 17.15. Modlitwa różańcem połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu i czytanym rozważaniem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Prosimy rodziców, by zachęcili dzieci i młodzież do udziału w tej wspólnej modlitwie w kościele, ale też by praktykowali wspólną rodzinną modlitwę wieczorną w październiku w swoim domu. 
 2. We wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej (5 października) w czwartek zapraszamy do kaplicy, gdzie o godz. 15 przed Wystawionym Najświętszym Sakramentem zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia i czytane będą fragmenty Dzienniczka. 
 3. W pierwszy piątek miesiąca Msze św. o godz. 7, 16.30 i 18 połączone z okazją do spowiedzi. Odwiedziny z Komunią św. u chorych przed południem. 
 4. Zapraszamy na Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, wynagradzające zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu NMP - w sobotę 7 października po wieczornej Mszy św. 
 5. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się jutro w kościele po wieczornej Mszy św. 
 6. Za miesiąc w naszej parafii podejmiemy dzieło tworzenia Grup Sąsiedzkich, które będą spotykały się raz w miesiącu na wspólne czytanie Pisma św., modlitwę i dzielenie się wiarą. Dlatego posłańcy odwiedzają nasze domy w parafii z zapytaniem, kto zechce włączyć się do takiej grupy sąsiedzkiej i uczestniczyć w jej spotkaniach. Zachęcamy do poruszenia tego tematu w rodzinach i do odważnego podjęcia decyzji włączenia się w to dzieło, które jest następnym etapem w Programie Odnowy i Ewangelizacji Parafii. 
 7. Kościół jest misyjny nie tylko przez misjonarzy udających się na inne kontynenty, ale także tu i teraz w naszym sąsiedztwie. Wszyscy widzimy, jakie przemiany dokonują się w naszym społeczeństwie. Nie pozwólmy się zamknąć za drzwiami naszych domów. Jeśli mamy być żywą parafią, która trwa przy Bogu, to potrzebujemy nawzajem się wspierać. Możemy tego dokonać m.in. przez Grupy Sąsiedzkie. 
 8. Zapraszamy pielgrzymów i sympatyków pielgrzymek pieszych na Mszę św i Apel Jasnogórski w przyszłą niedzielę (8 października) o godz. 18 w kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Malborku. 
 9. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców bloku ulicy Smoluchowskiego 8 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed następną niedzielą. Sprzątanie w sobotę od godz. 8.30. Dziękujemy wolontariuszom, którzy wczoraj przygotowali kościół do niedzielnej liturgii i nabożeństw różańcowych. 

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA  - 24 września 2023r.

 1. Kończymy dziś Misje Święte w naszej parafii. Przeżywaliśmy je pod opieką duszpasterską oo. redemptorystów: o. Wojciecha Bieszke i o. Jarosława Krawczyka. Dziękujemy Ojcom za poprowadzenie nas drogą pogłębiania naszej więzi z Bogiem i we wspólnocie parafialnej. Dziękujemy za głoszenie słowa Bożego, sprawowanie Eucharystii i nabożeństw, za wspólną modlitwę i świadectwo wiary. Będziemy dbać o dobre owoce duchowe Misji Świętych w naszych sercach, w rodzinach i w parafii. Ojcom życzymy błogosławieństwa Bożego w pięknej posłudze głoszenia Dobrej Nowiny. Serdecznie dziękujemy. Szczęść Boże!
 2. Został wykonany krzyż misyjny z metalu i drewna dębowego. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło: firmom Fabax, Mawent, Leier, Rawiński. Szczególne podziękowanie dla pana Emiliana Makara, który zaprojektował krzyż i zadbał o szczegóły wykonania i ustawienia. Dziękujemy też wolontariuszom, którzy pomagali w pracach przy krzyżu. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na pokrycie kosztów przygotowania krzyża misyjnego. 
 3. Dziękujemy grupie pań, które starannie zadbały o sprawy kuchni na plebanii na czas Misji Świętych. Bóg zapłać. 
 4. Za miesiąc w naszej parafii podejmiemy dzieło tworzenia Grup Sąsiedzkich, które będą spotykały się raz w miesiącu na wspólne czytanie Pisma św., modlitwę i dzielenie się wiarą. Dlatego posłańcy odwiedzą nasze domy w parafii w ciągu najbliższych dwóch tygodni z zapytaniem, kto zechce włączyć się do takiej grupy sąsiedzkiej i uczestniczyć w jej spotkaniach. Zachęcam do poruszenia tego tematu w rodzinach i do odważnego podjęcia decyzji włączenia się w to dzieło, które na pewno pomoże nam wzrastać i umacniać się w wierze. 
 5. Parafialny Zespół Koordynacyjny ma spotkanie jutro po wieczornej Mszy św. w sali na plebanii. 
 6. W parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy przy ul. Słowackiego zaczynają się katechezy Drogi Neokatechumenalnej. Pierwsze spotkanie jutro o godz. 19.15. Zapraszają proboszcz i grupa katechistów. 
 7. W tym tygodniu wracamy do zwykłych spotkań grup i wspólnot. Grupa „Wieczernik” spotyka się w piątek po wieczornej Mszy św. 
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.15. 

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 września 2023r.

 1. Za tydzień rozpoczynamy w naszej parafii Misje Święte, które poprowadzą ojcowie redemptoryści. Program Misji umieszczony jest na stronie parafialnej, w gablotach przed kościołem oraz będzie rozniesiony w tym tygodniu przez Posłańców do mieszkań w parafii. Zachęcamy wszystkich do udziału w tym bardzo ważnym wydarzeniu duchowym. Skorzystajmy z czasu, który daje nam możliwość umocnienia naszej wiary, zbliżenia do Boga i doświadczenia trwania we wspólnocie Kościoła. 
 2. Wczoraj odbył się Festyn Parafialny na placu przed kościołem. Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie tego wydarzenia integrującego naszą wspólnotę. Dziękujemy też wszystkim, którzy przyszli, bo dzięki temu mogliśmy razem przeżywać radość bycia we wspólnocie parafialnej. 
 3. Zapisy dzieci klas trzecich do I Komunii św. odbędą się w najbliższych dniach. Zapraszamy rodziców dzieci ze szkoły podstawowej nr 5 – klasy III A i B w poniedziałek (11 września), klasy III C i D we wtorek (12 września). Rodziców dzieci ze szkoły podstawowej nr 8 i innych szkół zapraszamy w środę (13 września). Każdego dnia zapisy w nowej kancelarii parafialnej w godz. od 16.00 do 17.30.
 4. Kandydaci do bierzmowania z obu roczników mają spotkanie we wtorek po wieczornej Mszy św. w kościele.
 5. Katechezy Drogi Neokatechumenalnej będą głoszone w parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy na ul. Słowackiego. Pierwsza katecheza 25 września o godz. 19.30. Informacje są na plakacie w gablocie. Zapraszamy 
 6. Parafia Miłosierdzia Bożego na Wielbarku organizuje 4-dniową pielgrzymkę po sanktuariach Podkarpacia i Roztocza w dniach 25-28 października. Koszt 1360 zł. Spotkanie osób zainteresowanych będzie w czwartek 14 września o godz. 19 w salce przy plebanii na Wielbarku. Zapraszamy
 7. Spotkanie popielgrzymkowe grupy Pomezania Malbork odbędzie się w kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy na ul. Słowackiego w niedzielę 17 września o godz. 16.
 8. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców bloku ulicy Smoluchowskiego 7 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed następną niedzielą. Sprzątanie w sobotę od godz. 8.30. Dziękujemy wolontariuszom, którzy wczoraj przygotowali kościół do niedzielnej liturgii. 

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 września 2023r.

 1. Dziękujemy o. Wojciechowi Bieszke za wygłoszone kazanie i zapraszamy wszystkich Parafian oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w Misjach Parafialnych, które będziemy przeżywać w dniach od 17 do 24 września. Program umieszczony jest na stronie parafialnej. W tym tygodniu będzie też rozniesiony przez Posłańców do mieszkań w parafii. Już teraz zaplanujmy sobie ten czas, abyśmy razem wzrastali i umacniali się w wierze. 
 2. Na Festyn parafialny dla dzieci i rodzin zapraszamy w najbliższą sobotę - 9 września od godz. 14. Będą różne atrakcje wypisane na plakatach umieszczonych w gablotach przed kościołem. 
 3. Prosimy mężczyzn o pomoc w rozstawieniu namiotów na festyn. Zaczynamy te prace w sobotę rano od godz. 8. Panie prosimy o upieczenie ciast na festyn. Można też przynosić w ciągu tygodnia książki, kolorowanki, maskotki dla dzieci na festyn. 
 4. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego będzie jutro (4 września) o godz. 8 w kościele. Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli do wspólnej modlitwy o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym. 
 5. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12. 
 6. Święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny przypada w piątek 8 września. Msze św. o godz. 7 i 18. 
 7. Wznawiamy spotkania wspólnoty pogłębiania wiary "Wieczernik". Spotkanie w piątek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym. Zachęcamy nowe osoby do wspólnego zgłębiania tajemnic naszej wiary.
 8. Ofiary składane na tacę za tydzień przeznaczymy na fundusz budowy domu parafialnego. We wrześniu rozpoczną się prace przy ociepleniu ściany budynku od strony kaplicy. 
 9. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców bloku ulicy Smoluchowskiego 6 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed następną niedzielą. Sprzątanie w sobotę od godz. 8.30. Dziękujemy wolontariuszom, którzy wczoraj przygotowali kościół do niedzielnej liturgii.
 10. Dzisiaj żegnamy po dwóch latach posługi kapłańskiej ks. Patryka Jaszkowskiego. Dziękujemy za gorliwą służbę duszpasterską. Ks. Patryk pragnie być misjonarzem w Ameryce Południowej. Od jutra będzie przez kilka miesięcy przygotowywał się w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie i w przyszłym roku wyjedzie na misje do Ekwadoru. Życzymy dobrego czasu przygotowania i rozpoczęcia posługi na misjach. W najbliższych miesiącach będą jeszcze okazje do wspólnych spotkań w naszej parafii. Szczęść Boże na misyjnej drodze. 

Święta

Środa, XXVI Tydzień zwykły
Rok A, I
Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

Dzisiaj jest

środa,
04 października 2023

(277. dzień roku)

FACEBOOK - strona Parafii

Porządek Mszy św.

Msze św. w niedziele

i uroczystości:

700, 900,1030,

1200, 1800

 

Msze św. w tygodniu:

700 i 1800


Październik

Nabożeństwa 

Różańcowe 

godz. 1715 

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
170868