Menu

Menu dodatkowe

 • ółążść‡

Wyszukiwanie

W naszej diecezji

  

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

CZTERNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA  - 4 lipca 2021R.

 1. Biskup Elbląski skierował z dniem 1 lipca do naszej parafii nowego wikariusza. Jest nim neoprezbiter ks. Patryk Jaszkowski. Serdecznie witamy w naszej parafialnej wspólnocie. Życzymy błogosławieństwa Bożego w podejmowanej posłudze i wspieramy modlitwą. 
 2. Nasz ks. Marek Sadłocha będzie studiował muzykologię na KUL i jest z nami do końca września. 
 3. Po przerwie pandemicznej powraca sierpniowa Pielgrzymka Parafii Programu Odnowy i Ewangelizacji. Otrzymaliśmy zaproszenie z parafii Lubsza k. Wrocławia. Delegacje z różnych parafii spotkają się tam w dniach 20-22 sierpnia (piątek – niedziela). Wybieramy się busem i zapraszamy do udziału. Cieszy nas ten znak powrotu do normalności. Będzie możliwość podzielenia się przeżyciami ostatnich dwóch lat ze wspólnotami innych parafii z całej Polski. Zachęcamy i prosimy o zgłoszenia. 
 4. W wakacyjne miesiące – lipiec i sierpień – nie będzie w niedziele Mszy św. o godz. 10.30. Pozostałe Msze św. bez zmian. 
 5. W lipcu i sierpniu kancelaria czynna w poniedziałki i czwartki w godz. 16.30 – 17.30. 
 6.  

  W przyszłą niedzielę homilię wygłosi diakon Adam. Organizatorzy Elbląskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zwrócą się o wsparcie finansowe w organizacji pielgrzymki przez ofiary składane do puszki po Mszach św.
 7. Nowy automatyczny dozownik wody święconej został umieszczony na filarze pod chórem przy wejściu do kościoła po lewej stronie. Dziękujemy osobom, które zakupiły dozownik. Można z niego bezpiecznie korzystać. 
 8. Dziękujemy też anonimowemu ofiarodawcy, który ufundował aluminiową drabinę dla potrzeb różnych prac w parafii. Bóg zapłać. 
 9. Prosimy o pomoc w przygotowaniu kościoła do niedzielnej liturgii. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców ulicy Okrzei – domy bez bloków, o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed niedzielą. Sprzątanie w sobotę o godz. 10. Dziękujemy mieszkańcom ul. Norwida 21 - 28 za wczorajszą pomoc w sprzątaniu kościoła. Zapraszamy do wspólnej troski o naszą parafialną świątynię.

TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 czerwca 2021r. 

 1. W czerwcu do środy trwa codziennie o godz. 17.40 modlitwa Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Wczoraj odbyła się piesza malborska pielgrzymka do Mątów Wielkich na odpust bł. Doroty. Uczestniczyło w niej 70 osób. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i duchowe przeżycie pielgrzymki. 
 3. We wtorek obchodzimy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7 i 18. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone do dyspozycji Stolicy Apostolskiej. 
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. o godz. 7 i 18. 
 5. Zapraszamy na Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, wynagradzające zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu NMP - w sobotę 3 lipca o godz. 18.45 (po Mszy św.). Spowiedź od godz. 17.30 i Komunia św. wynagradzająca na Mszy św. o godz. 18. Osoby uczestniczące w tym nabożeństwie prosimy, aby przyniosły ze sobą świece. 
 6. Neoprezbiter z sąsiedniej parafii MBNP w Malborku ks. Patryk Jaszkowski w przyszłą niedzielę odprawi w naszym kościele Mszę św. o godz. 12 i udzieli na jej zakończenie prymicyjnego błogosławieństwa. 
 7. W wakacyjne miesiące – lipiec i sierpień – nie będzie w niedziele Mszy św. o godz. 10.30. Pozostałe Msze św. bez zmian. 
 8. W lipcu i sierpniu kancelaria czynna w poniedziałki i czwartki w godz. 16.30 – 17.30. 
 9. Prosimy o pomoc w przygotowaniu kościoła do niedzielnej liturgii. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców ulicy Norwida od 21 - 28 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed niedzielą. Sprzątanie w sobotę o godz. 10. Dziękujemy mieszkańcom ul. Norwida 13 - 15 za wczorajszą pomoc w sprzątaniu kościoła. Zapraszamy do wspólnej troski o naszą parafialną świątynię.

DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA  - 20 czerwca 2021R.

 1. W czerwcu trwa codziennie o godz. 17.40 wspólna modlitwa Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Rity we wtorek po wieczornej Mszy św.
 3. W środę obchodzimy Dzień Ojca. Wszystkim Ojcom życzymy błogosławieństwa Bożego oraz wsparcia św. Józefa – opiekuna św. Rodziny.
 4. Spotkanie Kręgu Biblijnego w kaplicy odbędzie się w czwartek (24 czerwca) po wieczornej Mszy św.
 5. W piątek – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Młodzież i dzieci szkolne oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną, która zostanie odprawiona w piątek o godz. 8. Zachęcamy, by przystąpić do spowiedzi św. z okazji zakończenia roku szkolnego. Okazja do spowiedzi przed każdą wieczorną Mszą św. w ciągu tygodnia. Rozpoczynającym wakacje życzymy udanego wypoczynku i równocześnie przypominamy, że nie ma wakacji od codziennej modlitwy, niedzielnej Mszy Świętej i życia według Dekalogu.
 6. Organizujemy Piątą Pieszą Pielgrzymkę z Malborka do sanktuarium bł. Doroty w Mątowach Wielkich koło Miłoradza w sobotę 26 czerwca. Wyjście o godz. 7 rano sprzed kościoła św. Jana przy zamku. W Mątowach Msza św. odpustowa o godz. 12. Potem posiłek przy kościele i powrót do domu (autokarem lub we własnym zakresie). Istnieje możliwość pojechania z Malborka do Mątów na samą Mszę św. - powrót około godz. 14. Wyjazd sprzed kościoła św. Urszuli o godz. 11. Prosimy o zgłaszanie swojego udziału. 
 7. W związku z pielgrzymką nie będzie w sobotę porannej Mszy św. o godz. 7. 
 8. W wakacyjne miesiące – lipiec i sierpień – nie będzie w niedziele Mszy św. o godz. 10.30. Pozostałe Msze św. bez zmian. 
 9. W lipcu i sierpniu kancelaria czynna w poniedziałki i czwartki w godz. 16.30 – 17.30. 
 10. Prosimy o pomoc w przygotowaniu kościoła do niedzielnej liturgii. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców ulicy Norwida od 13 - 15 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed niedzielą. Sprzątanie w sobotę o godz. 10. Dziękujemy mieszkańcom ul. Norwida 10 - 12 za wczorajszą pomoc w sprzątaniu kościoła. Zapraszamy do wspólnej troski o naszą parafialną świątynię.

Święta

Środa, XVII Tydzień zwykły
Rok B, I
Dzień Powszedni albo wsp. św. Sarbeliusza Makhluf, prezb.

Dzisiaj jest

środa,
28 lipca 2021

(209. dzień roku)

FACEBOOK - strona Parafii

Porządek Mszy św.

Msze św. w niedziele:

700, 9001030, 

1200, 1800

 

Msze św. w tygodniu:

700 i 1800

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
111100