Menu

Menu dodatkowe

 • ółążść‡

Wyszukiwanie

W naszej diecezji

  

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 16 maja 2021r.

 1. Podczas nabożeństw majowych przygotowujemy się przez kolejne dni rekolekcji do oddania się Sercu Maryi w niedzielę 30 maja. Zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie o godz. 17.30. 
 2. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek w kaplicy po wieczornej Mszy św.
 3. Dzieci klas trzecich mają uroczystość I Komunii św. w sobotę 22 maja w trzech grupach podczas Mszy św. o godz. 10, 11.30 oraz 13. 
 4. Nabożeństwo ku czci św. Rity w sobotę po wieczornej Mszy św. 
 5. Zapraszamy na Liturgię Wigilii Zesłania Ducha Świętego w najbliższą sobotę o godz. 19:30.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego tzw. Zielone Święta.
 7. Kościół od starożytności otaczał Maryję szczególną czcią. Kult ten znajdował swój wyraz w liturgii oraz poezji. Jednym z najwspanialszych zabytków tej twórczości jest hymn ku czci Bogurodzicy – Akatyst. Zapraszamy na wspólną modlitwę śpiewem Akatystu za tydzień w niedzielę 23 maja o godz. 19.
 8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy Ks. Marka odbędzie się w poniedziałek 24 maja o godz. 19. 
 9. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na fundusz budowy domu parafialnego. 

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA  - 9 maja 2021R.

 1. W maju modlimy się w czasie nabożeństwa połączonego z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Litanią Loretańską. Podczas nabożeństw majowych w miejsce czytanek korzystamy z tekstów przeznaczonych na kolejne dni rekolekcji przygotowujących do oddania się Sercu Maryi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie o godz. 17.30. 
 2. Próby z dziećmi komunijnymi w tym tygodniu w kolejnych grupach od poniedziałku do piątku o godz. 16 oraz w piątek o godz. 18.45. 
 3. W dziesiąty dzień miesiąca, czyli jutro Adoracja o godz. 16 połączona z modlitwą różańcową. 
 4. W poniedziałki po wieczornej Mszy św. modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa Opiekuna Świętej Rodziny. 
 5. We wtorki jest czas na modlitwę w ciszy przed Najświętszym Sakramentem po wieczornej Mszy św. do godz. 20.
 6. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek w kaplicy po wieczornej Mszy św.
 7. W czwartek 13 maja obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej oraz 40 rocznicę zamachu na Jana Pawła II. W piątek przypada święto św. Macieja Apostoła. 
 8. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2 maja 2021r.

 1. Zapraszamy do włączenia się w ogólnopolskie rekolekcje prowadzące do Aktu poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi w jedności z Sercem Jezusa. Trwają one 33 dni. Rozpoczęliśmy w środę 28 kwietnia aby zakończyć Aktem poświęcenia w niedzielę 30 maja. Informacje i materiały na temat rekolekcji można znaleźć na stronie internetowej oddanie33.pl Można też skorzystać z aplikacji na komórkę o nazwie: Jedno Serce. 
 2. W maju modlimy się w czasie nabożeństwa połączonego z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Litanią Loretańską. Podczas nabożeństw majowych w miejsce czytanek korzystamy z tekstów przeznaczonych na kolejne dni rekolekcji przygotowujących do oddania się Sercu Maryi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie o godz. 17.30. 
 3. Zapraszamy maturzystów na Mszę św. w ich intencji dzisiaj o godz. 19 w kościele. 
 4. W poniedziałek 3 maja obchodzimy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz Święto Narodowe Konstytucji 3 Maja. Msze św. w naszym kościele jak w niedziele.
 5. Próby z dziećmi komunijnymi z klas trzecich są w tym tygodniu w kolejnych grupach we wtorek, środę i czwartek o godz. 16. 
 6. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek w kaplicy po wieczornej Mszy św.
 7. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunia św. pierwszopiątkowa na Mszach św. o godz. 7, 16.30 i 18. Odwiedziny z Komunią św. u chorych przed południem. 

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA - DOBREGO PASTERZA - 25 KWIETNIA 2021R.

 1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Wciąż potrzeba księży do posługi w naszych wspólnotach parafialnych. Seminarium Duchowne w Elblągu czeka na kandydatów. Do wielu młodych Chrystus mówi w ich sercach: pójdź za Mną! 
 2. Dziękujemy klerykom z elbląskiego seminarium za dzisiejszą wspólną modlitwę. 
 3. Zbliża się maj – miesiąc nabożeństw maryjnych. Zapraszamy do włączenia się w ogólnopolskie rekolekcje prowadzące do Aktu poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi w jedności z Sercem Jezusa. Trwają one 33 dni. Rozpoczniemy w środę 28 kwietnia aby zakończyć Aktem poświęcenia w niedzielę 30 maja. Informacje i materiały na temat rekolekcji można znaleźć na stronie internetowej oddanie33.pl Można też skorzystać z aplikacji na komórkę o nazwie: Jedno Serce. Podczas nabożeństw majowych będziemy w miejsce czytanek korzystać z tekstów przeznaczonych na kolejne dni rekolekcji. Przez pierwsze trzy dni, czyli ostatnie dni kwietnia (28-30 kwietnia) będzie można wysłuchać po Mszy św. tekstów odtworzonych w formie audio. Jeśli będą pytania lub niejasności prosimy kierować pytania do naszych księży. 
 4. W sobotę rozpoczynamy miesiąc maj połączony z nabożeństwami ku czci Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Litanią Loretańską codziennie o godz. 17.30. 
 5. Zapraszamy na Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, wynagradzające zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu NMP - w sobotę 1 maja o godz. 18.45 (po Mszy św.). Spowiedź od godz. 17.30 i Komunia św. wynagradzająca na Mszy św. o godz. 18.
 6. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek w kaplicy po wieczornej Mszy św.
 7. Zapraszamy maturzystów na Mszę św. w ich intencji w najbliższą niedzielę 2 maja o godz. 19 w kościele. 
 8. W poniedziałek 3 maja obchodzimy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz Święto Narodowe Konstytucji 3 Maja. Msze św. w naszym kościele jak w niedziele.
 9. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” kolejny raz organizuje zbiórkę elektrośmieci. Dochód przeznaczony będzie na wsparcie polskich misjonarzy w Afryce i Ameryce Południowej. Można na ten cel przywozić na podwórko przy plebanii niesprawny sprzęt elektryczny, elektroniczny, AGD, RTV do dnia 28 kwietnia. 

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA  - 18 kwietnia 2021R.

 1. Dziś Niedziela Biblijna rozpoczynająca Tydzień Biblijny w Kościele w Polsce. Jeśli to możliwe - w naszych domach i rodzinach przed posiłkiem - odczytajmy fragment Pisma świętego i ucałujmy księgę Biblii na znak szacunku i miłości. 
 2. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Rity w czwartek po wieczornej Mszy św.
 3. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek w kaplicy po wieczornej Mszy św.
 4. W piątek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha – biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji. Tego dnia pamiętamy o Solenizantach, a zwłaszcza o ks. bp. Wojciechu Skibickim, prosząc o potrzebne łaski i błogosławieństwa Boże.
 5. Za tydzień: Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie Tydzień modlitw o powołania. Gościć będziemy dwóch kleryków z elbląskiego seminarium duchownego. 
 6. Spotkanie z rodzicami dzieci klas czwartych przygotowujących się do I Komunii św. będzie za tydzień w niedzielę 25 kwietnia, po Mszy św. o godz. 12.
 7. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” kolejny raz organizuje zbiórkę elektrośmieci. Dochód przeznaczony będzie na wsparcie polskich misjonarzy. Można na ten cel przywozić na podwórko przy plebanii niesprawny sprzęt elektryczny, elektroniczny, AGD, RTV do dnia 28 kwietnia. 

Święta

Wtorek, VII Tydzień Wielkanocny
Rok B, I
Dzień Powszedni albo wsp. św. Jana I, papieża i męcz.

Dzisiaj jest

wtorek,
18 maja 2021

(138. dzień roku)

FACEBOOK - strona Parafii

Porządek Mszy św.

Msze św. w niedziele:

700, 9001030, 

1200, 1800

 

Msze św. w tygodniu:

700 i 1800

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
106323