Pragniemy wszystkich mieszkańców parafii uwrażliwić

na wartość PRZEBACZENIA

przy okazji przygotowania do obrzędu

posypania głów popiołem w Środę Popielcową.

1. Sytuacja (Tacy jesteśmy):

Trudnością dla nas są zwykłe, powszednie, nieuregulowane sytuacje sąsiedzkie. To utrudnia przeżywanie ewangelicznego braterstwa w sąsiedztwie.

2. Ideał (ale Pan wzywa nas do):

Pan Bóg jest miłosierny. Św. Piotr pyta Pana Jezusa: Ile razy mam przebaczać? Słyszy w odpowiedzi, że zawsze. Bóg pragnie ciągłego odnawiania przebaczenia i pojednania.

3. Przemiana (dlatego chcemy przyjąć następującą postawę:)

Chcemy stworzyć okazję do uwewnętrznienia przeba-czenia przy okazji przeżywania powszechnego gestu litur-gicznego w Środę Popielcową.

Wykorzystajmy czas Wielkiego Postu do pojednania, przebaczenia, przeproszenia, darowania, wyjścia z obojętności, pogodzenia się w sąsiedztwie. Obecny rok przeżywamy pod hasłem: Sąsiedzi darem Ducha Świętego. Nieraz jest to trudny dar, ale zawsze ma swoją wartość w zamyśle Bożym.

Dla budowania jedności chrześcijańskiej i naszego wspólnego wzrastania na drodze do Boga zapraszamy do podjęcia z odwagą gestu PRZEBACZENIA i PRZEPROSZENIA.

W Środę Popielcową lub w innym czasie zwróćmy się do sąsiada ze słowami: Przepraszam i gestem podania dłoni na znak pojednania. Niech to będzie duchowym owocem Wielkiego Postu.

WARTO SPRÓBOWAĆ !

Czwartek, VII Tydzień zwykły