• ółążść‡

Wyszukiwanie

W naszej diecezji

WSD Diecezji ElbląskiejRekolekcje Elbląg...

Różaniec - 100-lecie Fatimy 7 października 2017r.

 

Pragniemy uwrażliwić wszystkich mieszkańców parafii na odkrywanie wartości wspólnoty sąsiedzkiej przy okazji Różańca Sąsiedzkiego .

 

Uzasadnienie:

1. Sytuacja (Tacy jesteśmy):

Zanikła wspólna modlitwa rodzinna a tym bardziej sąsiedzka. Nie doceniamy wartości modlitwy różańcowej. Mało wiemy na temat wartości modlitwy wspólnotowej.

2. Ideał (ale Pan wzywa nas do):

Pan Bóg pragnie bliskiej relacji z każdym z nas. Czeka na nas na modlitwie. Chce nas widzieć na modlitwie jako wspólnotę.

 

3. Przemiana (dlatego pragniemy przyjąć następującą postawę:)

Należy pomóc ludziom w odkrywaniu wartości wspólnoty sąsiedzkiej poprzez stworzenie okazji do sąsiedzkiej modlitwy we wzajemnych intencjach.

 

Hasło: RAZEM JAK PACIORKI RÓŻAŃCA

 

Gest ewangelizacyjny:

Wszyscy mieszkańcy parafii są zaproszeni do wspólnej modlitwy dziesiątkiem Różańca podczas Różańca Sąsiedzkiego. W Liście znajduje się „paciorek” do wpisania swojej intencji modlitwy różańcowej. Podczas Różańca Sąsiedzkiego każdy może odczytać swoją intencję i włączyć ją do wspólnej modlitwy.

Gest liturgiczy:

Parafianie są zaproszeni, aby w niedzielę 1 października 2017r. przynieść różaniec i podczas adoracji na końcu Mszy św. odmówić wspólnie dziesiątek z sąsiadem z ławki trzymając razem różaniec. W związku z 100 rocznicą objawień fatimskich są też zaproszeni na specjalne nabożeństwo w pierwszą sobotę października, na którym zostanie przedstawiona propozycja włączenia się w modlitwę Róż Różańcowych. 

Święta

Piątek, XXVIII Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św

Dzisiaj jest

piątek,
20 października 2017

(293. dzień roku)

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Sprawdź pogodę u nas =>

FACEBOOK - strona Parafii

Porządek Mszy św.

Msze św. w niedziele sierpnia:

700, 900, 1200, 1800

Msze św. w tygodniu:

700 i 1800

Gietrzwałd

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
17572