PAMIETAJMY O ZMARŁYCH SĄSIADACH

Rekolekcje Adwentowe - 14 – 17 grudnia 2017r.

Temat: Razem możemy wiele

Wartość: Wspólne inicjatywy

Meta:

Wszyscy mieszkańcy parafii są uwrażliwieni na wartość wspólnej inicjatywy przygotowania sąsiedzkich choinek przy okazji rekolekcji adwentowych.

Uzasadnienie:

1. Sytuacja (Tacy jesteśmy):

Uważamy, że jesteśmy samowystarczalni. Trudno nam współpracować z sąsiadami. Nie ma wiele okazji do podejmowania wspólnych inicjatyw.

2. Ideał (ale Pan wzywa nas do):

Bóg pragnie, byśmy jednoczyli się w działaniu. Razem znaczy skutecznie i pięknie. Wspólne działanie daje radość i satysfakcję.

3. Przemiana (dlatego pragniemy zmienić/ przyjąć następującą postawę:)

Pragnemy ludziom pomóc w odkrywaniu wartości wspólnych inicjatyw przez stworzenie okazji do satysfakcjonującej współpracy przy dekorowaniu choinek w kościele na Boże Narodzenie.

Hasło: SĄSIEDZKA CHOINKA

Gest ewangelizacyjny:

W Liście „Bądźmy razem” parafianie są zaproszeni do przygotowania sąsiedzkich dekoracji rejonowych choinek w kościele na Boże Narodzenie. W pierwszą Niedzielę Adwentu odbędzie się w kościele po Mszach św. spotkanie w grupach z poszczególnych rejonów. Sąsiedzi wspólnie przygotują dekorację choinki ze swojego rejonu. Podczas rekolekcji będą przygotowane kartony na dekoracje według rejonów.

Gest liturgiczy:

Wnoszenie dekoracji choinkowych w niedzielę na zakończenie rekolekcji adwentowych w czasie procesji z darami (przez dzieci).

Niedziela, III Tydzień Adwentu Rok B, II Trzecia Niedzi

niedziela,
17 grudnia 2017

Czytania:

• Ewangelia:

Msze św. w niedziele sierpnia:

Msze św. w tygodniu:

Adwent 13 grudnia