Menu

Menu dodatkowe

  • ółążść‡

Wyszukiwanie

W naszej diecezji

WSD Diecezji ElbląskiejRekolekcje Elbląg...

ZRÓBMY TO JAKO WSPÓLNOTA SIÓSTR I BRACI

Majowe Nabożeństwa w Rejonach – 28 maja 2017r.

 

Pragniemy uwrażliwić się wzajemnie na wartość dążenia do wspólnego celu przez włączenie się przy okazji nabożeństw Majowych w Rejonach w pomoc potrzebującym organizowaną przez parafialną Caritas.

 

Uzasadnienie:

  1. Sytuacja (tacy jesteśmy):

Zwykle skupiamy się na naszych osobistych potrzebach i celach. Nie szukamy wspólnych celów na większą skalę. Nie tworzymy takich inicjatyw.

  1. Ideał (ale Pan wzywa nas do):

Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków” (Jk 2,26). Pan Bóg pragnie, abyśmy wspólnie zmierzali do dobrych celów. Wspólny cel jednoczy nas w budowaniu wspólnoty.

  1. Przemiana (dlatego chcemy przyjąć następującą postawę):

Pragniemy pomóc ludziom w docenieniu wartości wspólnego celu poprzez stworzenie możliwości włączenia się w pomoc potrzebującym organizowaną przez parafialną Caritas przy okazji Majowego Nabożeństwa w rejonach.

 

Hasło Wydarzenia: WSPÓLNY CEL BUDUJE DOBRO

Gest ewangelizacyjny:

W liście zapraszającym na Majowe Nabożeństwo w rejonie parafianie zostali uwrażliwieni na wartość dążenia do wspólnego celu przez włączenie się w pomoc potrzebującym organizowaną przez parafialną Caritas. W ostatnią niedzielę maja do kościoła na Mszę św. każdy może przynieść ofiarę lub produkt spożywczy (długoterminowy) i złożyć w przygotowanym miejscu. W ten sposób chcemy połączyć nasze możliwości, żeby razem działać dla wspólnego celu, jakim jest dzielenie się miłością z potrzebującymi.

 

Gest LITURGICZNY:

 

Modlitwa podczas nabożeństwa majowego w rejonie w intencji ofiarodawców oraz osób obdarowanych i dziękczynna za wspólne dobro, którym się nawzajem obdarzamy.

ZAPRASZAMY   DO  WŁĄCZENIA  SIĘ  WE  WSPÓLNE DZIEŁO W  BUDOWANIU  DOBRA

Święta

Czwartek, XIX Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św

Dzisiaj jest

czwartek,
17 sierpnia 2017

(229. dzień roku)

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Sprawdź pogodę u nas =>

FACEBOOK - strona Parafii

Porządek Mszy św.

Msze św. w niedziele sierpnia:

700, 900, 1200, 1800

Msze św. w tygodniu:

700 i 1800

Fatima

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
17457