Stanowimy grupę jedenastu młodzieńców. Wśród nas mamy studentów, uczniów liceum oraz gimnazjalistów. Większość z nas jest już lektorami od kilku lat. Dwóch z naszych kolegów zostało lektorami w tym roku w Wielki Czwartek. Zbiórki lektorskie mamy w każdą sobotę o godz. 11.00. Rozważamy na nich Słowo Boże, zgłębiamy treści Ewangeliczne, aby ze zrozumieniem i komunikatywnie prezentować je w Niedziele i w ciągu tygodnia. W niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 przygotowujemy pełną liturgię z uroczystym wyjściem, akolitkami (świecami), kadzidłem. Poza tym bierzemy udział w licznych rywalizacjach sportowych w piłkę nożną, siatkówkę i możemy poszczycić się kilkoma dyplomami. Czasami organizujemy wycieczki rowerowe po okolicznych pięknych żuławskich terenach połączone z ogniskiem i kiełbaskami.

Piątek, XXVIII Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św

piątek,
20 października 2017

Czytania:

• Ewangelia:

Msze św. w niedziele sierpnia:

Msze św. w tygodniu:

Gietrzwałd