Nasza grupa składa się z chłopców od klasy III do VI włącznie. Chodzimy do jednej szkoły podstawowej nr 5 w Malborku. Każdy z nas się zna nie tylko ze służby liturgicznej, gdyż mieszkamy na jednym osiedlu na terenie naszej parafii. Zbiórki ministranckie mamy w każde soboty o godz. 10.00. Nasze spotkania odbywają się w kościele lub w salce na plebani. Każdy z nas złożył uroczyste przyrzeczenie ministranckie w Wielki Czwartek podczas uroczystej Mszy św. Na znak przynależności do ministrantów otrzymaliśmy tuniki w trzech kolorach (czerwony, zielony i fioletowy) oraz komże. W ciągu roku staramy się udoskonalać naszą służbę przy ołtarzu, w nagrodę za dobrze pełnione funkcje czasami robimy ognisko z kiełbaskami lub robimy wyprawę rowerową. Każdy z nas ma dwa dyżury w ciągu tygodnia, no i oczywiście w niedzielę na Mszy św. z udziałem dzieci. W Wielki Czwartek wyjeżdżamy na uroczystości do naszej Katedry w Elblągu wspólnie z całą służbą liturgiczną. Zachęcamy wszystkich młodych chłopców do przeżycia pięknej przygody w służbie Pana Jezusa posługując przy ołtarzu.

Piątek, XXVIII Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św

piątek,
20 października 2017

Czytania:

• Ewangelia:

Msze św. w niedziele sierpnia:

Msze św. w tygodniu:

Gietrzwałd