TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA - DOBREGO  PASTERZA  - 18 kwietnia 2021R.

1. Dziś Niedziela Biblijna rozpoczynająca Tydzień Biblijny w Kościele w Polsce. Jeśli to możliwe - w naszych domach i rodzinach przed posiłkiem - odczytajmy fragment Pisma świętego i ucałujmy księgę Biblii na znak szacunku i miłości.
  2. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Rity w czwartek po wieczornej Mszy św.
  3. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek w kaplicy po wieczornej Mszy św.
  4. W piątek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha – biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji. Tego dnia pamiętamy o Solenizantach, a zwłaszcza o ks. bp. Wojciechu Skibickim, prosząc o potrzebne łaski i błogosławieństwa Boże.
  5. Za tydzień: Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie Tydzień modlitw o powołania. Gościć będziemy dwóch kleryków z elbląskiego seminarium duchownego.
  6. Spotkanie z rodzicami dzieci klas czwartych przygotowujących się do I Komunii św. będzie za tydzień w niedzielę 25 kwietnia, po Mszy św. o godz. 12.
  7. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” kolejny raz organizuje zbiórkę elektrośmieci. Dochód przeznaczony będzie na wsparcie polskich misjonarzy. Można na ten cel przywozić na podwórko przy plebanii niesprawny sprzęt elektryczny, elektroniczny, AGD, RTV do dnia 28 kwietnia.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 11 kwietnia 2021R.

1. Dziś w Niedzielę Miłosierdzia Bożego adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 13 do 18. W Godzinie Miłosierdzia o 15 zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką. Będzie też medialna prezentacja fragmentów „Dzienniczka” św. Faustyny.
  2. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek w kaplicy po wieczornej Mszy św.
  3. Spotkanie z rodzicami dzieci klas trzecich przygotowujących się do I Komunii św. będzie w przyszłą niedzielę (18 kwietnia) po Mszy św. o godz. 12.
  4. Spotkanie z rodzicami dzieci klas czwartych przygotowujących się do I Komunii św. będzie w niedzielę 25 kwietnia, po Mszy św. o godz. 12.
  5. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w duchu Taize. W sobotę w kaplicy o godz. 19.
  6. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Biblijną.
  7. Zachęcamy, by włączyć się w czas szczególnej łaski, która płynie z Serca Jezusowego w dzisiejszą uroczystość. Jezus z miłości nam przebacza. Popatrzmy na nasze relacje z bliźnimi. Warto dziś wyciągnąć rękę do zgody, przerwać milczenie, przebaczyć. Może też powinniśmy kogoś poprosić o wybaczenie. Niech miłosierdzie będzie obecne wśród nas. Życzymy błogosławionej Niedzieli Miłosierdzia!

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ - PALMOWA - 28 MARCA 2021R.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Triduum Paschalnego w radości Zmartwychwstania Pańskiego.
  2. Prosimy, aby zastosować się do przepisów sanitarnych. Nośmy maseczki założone we właściwy sposób, zachowujmy dystans. Środek do dezynfekcji rąk ustawiony jest przy wejściu na stoliku pod chórem.
  3. Zapraszamy na nabożeństwo Misterium Crucis, podczas którego będzie możliwość oddania czci relikwiom Krzyża Świętego - dzisiaj po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.45.
  4. Natomiast na wspólne przeżycie nabożeństwa Drogi Krzyżowej nazwanej „Ślad Losu” zapraszamy w Wielką Środę 31 marca o godz. 19.30 w kościele. Będzie to modlitwa śpiewana przygotowana przez zespół muzyczny.
  5. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Liturgia rozpocznie się o godz. 18. Po Mszy Wieczerzy Pańskiej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.
  6. Wielki Piątek to dzień Męki Pańskiej. Rano o godz. 9 w kościele wspólna modlitwa Ciemnej Jutrzni – teksty będą wyświetlane na ledowych tablicach. W Godzinie Śmierci Pana Jezusa (g. 15) modlić się będziemy Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz uczestniczyć w Drodze Krzyżowej. Natomiast o godz. 18 rozpocznie się Liturgia: czytanie Pasji, adoracja Krzyża, Komunia św. Na zakończenie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i całonocna adoracja.
  7. Będzie okazja do spowiedzi w piątek po Liturgii do północy. Zapraszamy do osobistej modlitwy podczas Adoracji w noc z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę.
  8. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły – trzy posiłki bezmięsne w ciągu dnia, w tym jeden do syta. Natomiast w Sobotę do Wigilii Paschalnej zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  9. W Wielką Sobotę Ciemna Jutrznia o godz. 9. Natomiast święcenie pokarmów na stół wielkanocny odbywać się będzie na zewnątrz, na placu przed kościołem, rozpoczynając od godz. 10, co pół godziny do godz. 15.
  10. Najważniejsza Liturgia Wielkiego Tygodnia – Wigilia Paschalna – rozpocznie się o godz. 18. Po zapaleniu paschału Orędzie Paschalne, liturgia słowa, uroczyste odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i Eucharystia w radości zmartwychwstania. Na wieczorną liturgię przynosimy ze sobą świece. Po sobotniej wieczornej Liturgii Wigilii Paschalnej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.
  11. W Wielki Piątek rozpoczniemy nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 15 odmawiać będziemy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Natomiast od Wielkanocy do niedzieli Miłosierdzia Bożego (11 kwietnia) Nowenna będzie odmawiana codziennie o 1730
  12. Msza św. Rezurekcyjna w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6 (bez procesji). Potem Msze św. o godz. 9, 1030(chrzty), 12 i 18. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę.
  13. Chętnych parafian zapraszamy do zaangażowania się w przygotowanie w kościele dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Spotykamy się w kościele w poniedziałek rano, wtorek i środę o godz. 10. Zapraszamy osoby ze wspólnot parafialnych do pomocy w sprzątaniu kościoła na Święta.
  14. W Wielkim Tygodniu kancelaria czynna będzie w poniedziałek, wtorek i środę od g. 16.30 do 17.30.
  15. Taca w Niedzielę Zmartwychwstania przezna-czona zostanie na fundusz budowy domu parafialnego.

Piątek, III Tydzień Wielkanocny
Rok B, I