Menu

Menu dodatkowe

 • ółążść‡

Wyszukiwanie

W naszej diecezji

  

Druga NIEDZIELA zwykła - 17 stycznia 2021R.

 1. W styczniu zapraszamy naszych parafian na Msze św. kolędowe, które odprawiamy w tygodniu o godz. 18 w intencji Bożego błogosławieństwa dla mieszkańców kolejnych ulic i bloków, które zwykle odwiedzaliśmy podczas kolędy. Można na Mszę św. przynieść ze sobą naczynie (butelkę, słoik) z wodą do poświęcenia przez kapłana. Każdy otrzyma obrazek z modlitwą błogosławieństwa mieszkania. W tym tygodniu na Msze św. kolędowe zapraszamy mieszkańców ulic:
 2. - Kotarbińskiego 11, 13, 30, 31 oraz Pomianowskiego i Kwiatkowskiego – w poniedziałek
 3. - Michałowskiego 2, 6, 8, 10, 12 – we wtorek
 4. - Michałowskiego 5, 7, 9, 11 – w środę
 5. - Michałowskiego 14, 16, 18, 20 – w czwartek
 6. - Michałowskiego 13, 15, 17, 19 – w piątek
 7. - Michałowskiego 21, 23, 25 i domy szeregowe – w sobotę
 8. W czwartek przypada Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Dlatego wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia oraz pociechy z wnuków. Zmarłych niech Bóg obdarzy pokojem wiecznym.
 9. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Rity w piątek po wieczornej Mszy św. 
 10. Za tydzień zbierane będą ofiary do puszki na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji. 

DRUGA NIEDZIELA po narodzeniu pańskim - 3 styczNIA 2021R.

 

 1. W uroczystość Trzech Króli 6 stycznia Msze św. będą w porządku niedzielnym. Na każdej poświęcenie wody i kredy. 
 2. W styczniu zapraszamy naszych parafian na Msze św. kolędowe, które odprawiamy w tygodniu o godz. 18 w intencji Bożego błogosławieństwa dla mieszkańców kolejnych ulic i bloków, które zwykle odwiedzaliśmy podczas kolędy. Można na Mszę św. przynieść ze sobą naczynie (butelkę, słoik) z wodą do poświęcenia przez kapłana. Każdy otrzyma obrazek z modlitwą błogosławieństwa mieszkania. W tym tygodniu na Msze św. kolędowe zapraszamy mieszkańców ulic: De Gaule'a, Chodkiewicza, Okrzei, domy szeregowe Konopnickiej – w poniedziałek; Sucharskiego – we wtorek; Norwida – w czwartek; Nowowiejskiego – w piątek; Wybickiego 5, 10, 12, 14 – w sobotę 
 3. Plan kolejnych Mszy św. za Parafian wywieszony jest w gablocie przed kościołem oraz umieszczony na internetowej stronie parafialnej. 
 4. W piątek (8 stycznia) odwiedzimy chorych z Komunią św. Prosimy rodziny o zgłoszenie tych chorych, do których kapłani mają przyjść. 

 

BOŻE NARODZENIE – 25 GRUDNIA 2020R.

Niech przeżywanie tajemnicy narodzin Chrystusa, prowadzi nas do głębokiej refleksji nad prawdą o Bogu,

który jest Miłością i przychodzi do nas w tym trudnym, naznaczonym epidemią, czasie. Niech nasze wdzięczne serca dostrzegają dar, jakim jest łaska, iż jesteśmy „zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Jezus obecny w Eucharystii nas jednoczy, umacnia i daje nadzieję. 

Na czas przeżywania i dzielenia radości płynącej z przyjścia na świat Zbawiciela

życzymy Gościom i Parafianom 

wiele pokoju i obfitych łask Ducha Świętego.

Błogosławionych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia!

 

 1. Wierni, którzy w czasie Pasterki przyjęli Komunię św., mogą jutro w ciągu dnia Bożego Narodzenia ponownie przystąpić do Komunii św. 
 2. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, także za pośrednictwem radia lub telewizji.
 3. W sobotę drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze Święte w naszym kościele jak w niedziele. 
 4. 27 grudnia przeżywać będziemy Niedzielę Świętej Rodziny. Zapraszamy rodziny na specjalne błogosławieństwo rodzinne. Będzie też możliwość podjęcia „duchowej adopcji dziecka poczętego”.
 5. Tradycyjna wizyta duszpasterska w rodzinach po Świętach została w naszej diecezji odwołana. W ubiegłych latach my, księża odwiedzaliśmy mieszkania naszych parafian i wspólnie się modliliśmy. W tym roku zapraszamy na wspólną modlitwę za Parafian i Rodziny do kościoła. W styczniu codziennie o godz. 18 będziemy odprawiać Mszę św. w intencji rodzin, które danego dnia zwykle odwiedzaliśmy podczas kolędy. Jeśli ktoś z tych rodzin zechce uczestniczyć we Mszy św. będzie to dla nas wyrazem jedności w modlitwie. Można będzie na Mszę św. przynieść naczynie z wodą do poświęcenia przez kapłana. Uczestnicy otrzymają obrazek z tekstem modlitwy poświęcenia mieszkania i po powrocie do domu będą mogli rodzinnie poświęcić swoje mieszkanie. 
 6. Program kolędowy na cały styczeń wywieszony jest w gablocie przed kościołem oraz umieszczony na internetowej stronie parafialne.
 7. Pytano nas o ofiary kolędowe. Tak jak zawsze pozostawiamy to wolnej decyzji parafian. Jeśli ktoś chce, jest w stanie i sprawi mu to radość – będzie mógł złożyć ofiarę w kościele do skrzynki ustawionej pod chórem. Ofiara jest wsparciem funkcjonowania parafii. Jeśli ktoś zechce można też wesprzeć budowę domu parafialnego.

Święta

Środa, II Tydzień zwykły
Rok B, I
Dzień Powszedni albo wsp. św. Fabiana, papieża i męcz. albo wsp. św. Sebastiana, męcz.

Dzisiaj jest

środa,
20 stycznia 2021

(20. dzień roku)

Sprawdź pogodę u nas =>

FACEBOOK - strona Parafii

Porządek Mszy św.

Msze św. w niedziele:

700, 9001030, 

1200, 1800

 

Msze św. w tygodniu:

700 i 1800

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
95729