Menu

Menu dodatkowe

 • ółążść‡

Wyszukiwanie

W naszej diecezji

Trzecia Niedziela Zwykła – 26 stycznia 2020r.

 

 1. Ojciec Święty Franciszek ustanowił dzisiejszą niedzielę Niedzielą Słowa Bożego. W odpowiedzi na tę inicjatywę: spróbujmy dziś w naszych domach i rodzinach przed obiadem przeczytać wybrany krótki fragment Ewangelii, a potem na znak szacunku i czci ucałować Pismo Święte.

 2. Święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej przypada w przyszłą niedzielę. Poświęcenie świec na każdej Mszy św. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na klasztory klauzurowe w naszej diecezji. 

 3. Plan całej pozostałej kolędy umieszczony jest w gablotach oraz na stronie parafialnej. Zachęcamy, by organizować zwłaszcza w blokach opłatek sąsiedzki przy okazji kolędy. W tym tygodniu dziękujemy mieszkańcom ul. Michałowskiego 5, 15, 18, 25, którzy zorganizowali takie spotkania opłatkowe. 

 4. Kancelaria parafialna czynna jest w tygodniu przed i bezpośrednio po Mszy św. o godz. 15. 

 5. Jeżeli są rodziny, które były nieobecne podczas kolędy, a chciałyby zaprosić księdza do swego mieszkania, by je pobłogosławił, prosimy zgłosić się do zakrystii w celu ustalenia terminu. 

 

Druga Niedziela Zwykła – 19 stycznia 2020r. 

 1. W miniony wtorek po długiej chorobie przeszedł do wieczności ks. Henryk Liszewski, który był związany z naszą parafią od jej początku. Z wielkim zaangażowaniem i radością uczestniczył w życiu naszej wspólnoty przez swoją posługę kapłańską. Pogrzeb odbył się w piątek pod przewodnictwem Biskupa Wojciecha Skibickiego. Zachowujemy z wdzięcznością w pamięci dobro, które uczynił ks. Henryk. W tym roku w czerwcu miał obchodzić 60-lecie kapłaństwa. Dziś w imieniny ks. Henryka polecamy go wytrwałej modlitwie. Wieczny odpoczynek... 
 2. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Rity w środę po Mszy św. o godz. 15.
 3. Z okazji zbliżających się Dni Babci i Dziadka dołączamy się do życzeń składanych seniorom naszych rodzin. Niech Pan Bóg błogosławi, obdarza zdrowiem i wszelkimi potrzebnymi łaskami. Szczęść Boże. 
 4. W ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan nasza młodzież poprowadzi  nabożeństwo w duchu Taize w sobotę 25 stycznia o godz. 19 tu w kościele. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
 5. W przyszłą niedzielę wspólnota Koinonia poprowadzi modlitwę uwielbienia Pana Boga po Mszy św. o godz. 18. 
 6. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców ulicy Cebertowicza o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed następną niedzielą. Sprzątanie w najbliższą sobotę od godz. 10. 
 7. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na elbląskie seminarium duchowne. 
 8. Plan całej pozostałej kolędy umieszczony jest w gablotach oraz na stronie parafialnej. Zachęcamy, by organizować zwłaszcza w blokach opłatek sąsiedzki przy okazji kolędy. W tym tygodniu dziękujemy mieszkańcom ul. Konopnickiej 63, Kotarbińskiego 5, 7, 9 i 11, którzy zorganizowali takie spotkania opłatkowe. 
 9. Kancelaria parafialna czynna jest w tygodniu przed i bezpośrednio po Mszy św. o godz. 15. 

 

Druga Niedziela po Bożym Narodzeniu - 5 stycznia 2020r.

 1. Jutro w Uroczystość Objawienia Pańskiego błogosławieństwo kredy i kadzidła. Msze św. jak w niedzielę.
 2. Zachęcamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, który 6 stycznia rozpocznie się o godz. 13 w kościele św. Jana przy zamku i przejdzie na plac Jagiellończyka.
 3. W uroczystość Trzech Króli zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, aby na Mszę św. o godz. 12 przyszli ubrani po królewsku – korona i płaszcz, a w ręku jabłko. Można też przebrać się za anioła lub pasterza. Na początku Liturgii wyruszy „orszak królewski” do Szopki. 
 4. Ofiary składane na tacę w Trzech Króli przeznaczone będą na działalność misyjną Kościoła na całym świecie. 
 5. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.
 6. Plan na najbliższe dwa tygodnie kolędy umieszczony jest w gablotach oraz na stronie parafialnej. Zachęcamy, by organizować zwłaszcza w blokach opłatek sąsiedzki przy okazji kolędy. Dziękujemy za dodatkowe ofiary składane przy okazji kolędy na fundusz budowy kościoła. W związku z kolędą Msza św. wieczorna w zwykłe dni od poniedziałku do piątku jest odprawiana o godz. 15. Natomiast w soboty pozostaje godz. 18. Kancelaria czynna przed i bezpośrednio po Mszy św. o godz. 15. 

 

Niedziela Świętej Rodziny – 29 grudnia 2019r.

 

 1. We wtorek ostatni dzień starego roku. Po wieczornej Mszy św. o godz. 18 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 2. W środę Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. według porządku niedzielnego oprócz porannej Mszy św. o godz. 7. 

 3. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny u chorych z Komunią św. przed południem. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. o godz. 7 i 15. 

 4. Spotkanie opłatkowe pielgrzymów i sympatyków pieszej pielgrzymki na Jasną Górę odbędzie się w niedzielę 5 stycznia o godz. 15 w salce przy kościele MBNP na ul. Słowackiego. Zapraszamy!

 5. W Uroczystość Objawienia Pańskiego błogosławieństwo kredy i kadzidła na każdej Mszy Świętej. Zachęcamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, który 6 stycznia rozpocznie się o godz. 13 w kościele św. Jana przy zamku i przejdzie na plac Jagiellończyka.

 6. W uroczystość Trzech Króli zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, aby na Mszę św. o godz. 12 przyszli ubrani po królewsku – korona i płaszcz, a w ręku jabłko. Można też przebrać się za anioła lub pasterza. Na początku Liturgii wyruszy „orszak królewski” do Szopki. 

 7. Ofiary składane na tacę w Trzech Króli przeznaczone będą na działalność misyjną Kościoła na całym świecie. 

 8. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy 2 stycznia 2020r. Plan na pierwszy tydzień kolędy umieszczony jest w gablotach oraz na stronie parafialnej. Zachęcamy, by organizować zwłaszcza w blokach opłatek sąsiedzki przy okazji kolędy. W związku z kolędą zmieniamy czas Mszy św. wieczornej. Otóż będzie ona celebrowana w zwykłe dni od poniedziałku do piątku wcześniej, bo o godz. 15. Natomiast w soboty pozostaje godz. 18. Kancelaria będzie czynna przed i bezpośrednio po Mszy św. o godz. 15. 

 9. Plan kolędy na pierwsze dni stycznia podany jest na stronie parafialnej w zakładce: Kolęda 2020 - Wizyta duszpasterska. 

 

Uroczystość Bożego Narodzenia – 25 grudnia 2019r. 

Drodzy bracia i siostry, żłóbek należy do miłego i wymagającego procesu przekazywania wiary.
Począwszy od dzieciństwa, a następnie w każdym okresie życia, uczy nas kontemplować Jezusa,
odczuwać miłość Boga do nas, odczuwać i wierzyć, że Bóg jest z nami.”

 

Papież Franciszek „List Apostolski o znaczeniu i wartości żłóbka” 

 

 

 

Niech trwanie przy żłóbku Dzieciątka Jezus 

 

przyczynia się do pogłębienia naszej relacji z ą Miłością Boża 

 

oraz z braćmi i siostrami, z którymi tworzymy Kościół. 

 

Niech ożywia w każdym z nas przekonanie, 

 

że możemy wspólnie budować lepszy świat

 

oparty na wzajemnej miłości i czynieniu dobra. 

 

Życzymy, aby radość, którą zwiastują Aniołowie

 

stała się Waszym udziałem podczas świątecznych spotkań 

 

z bliskimi, przyjaciółmi i sąsiadami. 

 

Wszystkim Parafianom i Gościom

 

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

 

 

 

 1. Wierni, którzy w czasie Pasterki przyjęli Komunię św., mogą jutro w ciągu dnia Bożego Narodzenia ponownie przystąpić do Komunii św.

 2. W uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. będą celebrowane jak w niedzielę oprócz porannej Mszy św. o godz. 7. 

 3. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. jak w niedzielę. 

 4. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.

Święta

Poniedziałek, III Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Anieli Merici, dziewicy

Dzisiaj jest

poniedziałek,
27 stycznia 2020

(27. dzień roku)

Sprawdź pogodę u nas =>

FACEBOOK - strona Parafii

Porządek Mszy św.

Msze św. w niedziele:

700, 9001030, 1200, 1800

 

Msze św.  w tygodniu

w czasie kolędy:

pn-pt:

700 i 1500

soboty:

700 i 1800

Warto się wybrać...

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
72151