Menu

Menu dodatkowe

 • ółążść‡

Wyszukiwanie

W naszej diecezji

   

Dziewiętnasta Niedziela Zwykła – 9 sierpnia 2020r.

 1. Jutro w dziesiąty dzień miesiąca w naszej parafii adoracja i modlitwa różańcowa od godz. 16 do wieczornej Mszy św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

 2. Składamy serdeczne podziękowanie Paniom dekorującym w kwiaty kościół na liturgię i sprzątającym kościół. Dziękujemy też osobom, które przynoszą kwiaty do ołtarza. Bóg zapłać za tę troskę o piękno liturgii i kościoła.

 3. W sobotę (15 sierpnia) będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które powinniśmy uczestniczyć w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę wakacji. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione kłosy zbóż, zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

 4. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę (16 sierpnia) przeznaczymy na fundusz budowy domu parafialnego i kościoła.

 5. W dzisiejszej Ewangelii widzimy Pana Jezusa, który prawie całą noc modlił się samotnie na górze. Potem uciszył burzę na morzu. Postarajmy się w tym tygodniu znaleźć czas na dłuższą rozmowę, spotkanie z Panem Bogiem na osobistej modlitwie. Można skorzystać w ciągu dnia i nawiedzić naszą kaplicę, której przedsionek jest otwarty a w nim każdego dnia wywieszony tekst Ewangelii. Można przyjść na modlitwę podczas adoracji we wtorek po wieczornej Mszy św. albo w czwartek od godz. 16. Oczywiście można też wybrać inne dowolne miejsce odpowiednie na modlitwę. Pan Jezus ma moc uciszyć każdą burzę w naszym sercu i życiu. 

 

Osiemnasta Niedziela Zwykła – 2 sierpnia 2020r. 

 1. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi oraz Komunia pierwszopiątkowa na Mszach św. o godz. 7 i 18. 

 2. Dziękujemy osobom, które przynoszą produkty żywnościowe do lodówki w przedsionku kaplicy. Korzystają z niej osoby bezdomne i ubogie. 

 3. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Przygotowują one do pracy przyszłych katechetów oraz specjalistów ds. rodziny. Studia pięcioletnie i trzyletnie są bezpłatne, a każdy student ma do wykorzystania bogaty pakiet stypendialny. Zapraszamy osoby w każdym wieku. 

 4. Dziś na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, który potem pozostanie na ołtarzu w monstrancji. Bardzo serdecznie zachęcamy, aby pozostać na przynajmniej siedem minut (symbolicznie za siedem dni minionego tygodnia) na osobistą, w milczeniu rozmowę w sercu z Panem Jezusem. Porozmawiajmy po prostu z Jezusem o tym, co obecnie przeżywamy, co nas cieszy, co martwi. Dajmy Panu Jezusowi te kilka minut. On jest Panem czasu i naszego życia.  

Piętnasta Niedziela Zwykła - 12 lipca 2020r.

 1. Witamy nowego wikariusza ks. Damiana Winiarza, który był w tym roku u nas na praktyce diakońskiej. Życzymy błogosławieństwa Bożego i radości z posługi kapłańskiej w naszej wspólnocie. Szczęść Boże!

 2. W przyszłą niedzielę nasza parafialna Caritas będzie zbierała po Mszach św. ofiary do puszki na fundusz pomocy ubogim w naszej parafii. 

 3. Za dwa tygodnie w niedzielę 26 lipca zapraszamy na święcenie pojazdów we wspomnienie św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych.

 4. Tydzień temu zachęcaliśmy, aby być dla kogoś strapionego pocieszeniem, wsparciem. Czy w tygodniu była taka sytuacja? Jeśli tak, to podziękujmy Panu Jezusowi, że nami się posłużył. Dzisiejsza przypowieść o siewcy skłania do pytania: W jaki sposób ziarno słowa Bożego pada w rolę mojego serca? Jednym z tych sposobów jest czytanie Pisma św. Zachęcamy do wprowadzenia stałej praktyki przygotowania do niedzieli – w sobotę przeczytam (odsłucham) Ewangelię, która będzie czytana w niedzielę. W ten sposób moje serce będzie lepiej przygotowane do przyjęcia słowa Bożego, gdy je usłyszę na niedzielnej Eucharystii. 

Czternasta Niedziela Zwykła – 5 lipca 2020r.

 1. W lipcu i sierpniu porządek wakacyjny Mszy św. godz.: 7, 9, 12 i 18 (nie ma Mszy św. o godz. 10.30). Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki w godz. 16.30 – 17.30.

 2. Za tydzień ofiary składane na tace przeznaczymy na fundusz budowy domu parafialnego i kościoła. 

 3. W dzisiejszej Ewangelii słyszeliśmy słowa Pana Jezusa: Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Za chwilę adorować będziemy Jezusa Eucharystycznego i przyjmiemy błogosławieństwo, które zawsze na koniec Mszy św. jest posłaniem do czynienia tego, co przeżyliśmy i usłyszeliśmy na Eucharystii. Podczas adoracji prośmy, aby przez nas działał Pan Jezus i wypełniał swoją obietnicę. Pomyślmy kogo w tym tygodniu postaramy się pocieszyć, wesprzeć w trudnej dla niego sytuacji i niech Pan Bóg nam w tym błogosławi. 

Trzynasta Niedziela Zwykła – 28 czerwca 2020r.  

 1. Dziękujemy ks. Grzegorzowi za trzyletnią gorliwą posługę w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa w parafii Trójcy Przenajświętszej w Dzierzgoniu. Szczęść Boże!
 2. Jutro przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7 i 18. Ofiary zbierane tego dnia na tacę przeznaczone są na potrzeby i do dyspozycji Stolicy Apostolskiej. 
 3. Od przyszłej niedzieli porządek wakacyjny Mszy św. godz.: 7, 9, 12 i 18 (nie ma Mszy św. o godz. 10.30). Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu czynna będzie w poniedziałki i czwartki w godz. 16.30 – 17.30.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Komunia św. pierwszopiątkowa i okazja do spowiedzi na Mszach św. o godz. 7 i 18. 
 5. W pierwszą sobotę miesiąca adoracja i modlitwa różańcowa od godz. 15 do wieczornej Mszy św. 
 6. Składamy podziękowanie organizatorom integracyjnego wyjazdu ministrantów, który miał miejsce w w minionym tygodniu. 
 7. Dziś w Polsce wybory prezydenckie. Zachęcamy do udziału we współodpowiedzialności za losy naszej Ojczyzny przez oddanie głosu. 
 8. Grupy pielgrzymkowe Pomezania Malbork i Zantyr Sztum zapraszają na wspólne spotkanie przedpielgrzymkowe, które odbędzie się w najbliższy piątek, 3 lipca o godzinie 19.00 w domu parafialnym parafii św. Anny w Sztumie.

 

Dwunasta Niedziela Zwykła - 21 czerwca 2020r.

 1. Dziękujemy diakonowi Patrykowi Jaszkowskiemu za wygłoszone kazanie, a młodzieży pielgrzymkowej za animowanie śpiewu. Zachęcamy, by wesprzeć ofiarą do puszki organizację pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Bóg zapłać. 

 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie czerwcowym ku czci Serca Pana Jezusa codziennie o g. 17.40. Odmawiajmy też litanię do Serca Jezusowego w naszych domach i rodzinach, prosząc o przezwyciężenie trwającej epidemii.

 3. W tym tygodniu nastąpi zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli na Mszę św. dziękczynną z modlitwą o błogosławieństwo Boże na wakacje, która będzie odprawiona w kościele w piątek o godz. 8 rano. 

 4. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Rity jutro po wieczornej Mszy św. połączone z modlitwą za wstawiennictwem św. Józefa. 

 5. W minionym tygodniu parafialny Zespół Koordynacyjny zaprogramował dla naszej parafii rok duszpasterski 2020/21. Zaplanowano sześć Wydarzeń, które mają nas przygotować do Tygodnia Braterstwa w kwietniu przyszłego roku. Powierzamy dzieło Odnowy i Ewangelizacji Parafii osobistej modlitwie naszych parafian. 

 6. Bierzmowanie młodzieży naszej parafii, które miało być w maju, zostało zaplanowane na sobotę 26 września 2020r. o godz. 18. 

 7. Dziękujemy za troskę o funkcjonowanie parafii przez ofiary składane na tacę oraz wpłacane na konto parafialne. Bóg zapłać. 

 8. Dekretem biskupa Jacka Jezierskiego nastąpi zmiana w naszej parafii z dniem 1 lipca. Ks. Grzegorz przejdzie do parafii Trójcy Przenajświętszej w Dzierzgoniu, a na jego miejsce przyjdzie neoprezbiter ks. Damian Winiarz, który był w naszej parafii w tym roku na praktyce diakońskiej. W przyszłą niedzielę pożegnamy ks. Grzegorza. 

Jedenasta Niedziela Zwykła – 14 czerwca 2020r.

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie czerwcowym ku czci Serca Pana Jezusa codziennie na wieczornej Mszy św. Odmawiajmy też litanię do Serca Jezusowego w naszych domach i rodzinach, prosząc o przezwyciężenie trwającej epidemii.

 2. Do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała wraz z procesją wokół kościoła po wieczornej Mszy. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na wieczornej Mszy św. procesja wokół kościoła. Nie ma postu od potraw mięsnych. 

 3. Przez najbliższe trzy dni odbywać się będzie programowanie roku duszpasterskiego 2020/21 w naszej parafii. Prosimy o modlitwę w intencji dobrego rozpoznania znaków czasu i wyboru właściwych inicjatyw duszpasterskich, abyśmy wspólnie wzrastali na drodze wiary. 

 4. W przyszłą niedzielę usłyszymy o elbląskiej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę i będziemy mogli wesprzeć jej organizację przez ofiarę do puszki. 

Niedziela Trójcy Świętej – 7 czerwca 2020r.  

 1. Dziękujemy ks. neoprezbiterowi Damianowi Winiarzowi za wygłoszoną homilię i wspólną modlitwę oraz prymicyjne błogosławieństwo. 

 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie czerwcowym ku czci Serca Pana Jezusa codziennie o g. 17.40. Odmawiajmy też litanię do Serca Jezusowego w naszych domach i rodzinach, prosząc o przezwyciężenie trwającej epidemii.

 3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy św. o godz. 12. Zgodnie ze wskazaniami Ks. Biskupa Elbląskiego tego dnia po każdej Mszy odbędzie się procesja eucharystyczna wokół naszego kościoła.

 4. Od piątku do czwartku następnego tygodnia trwa Oktawa Bożego Ciała wraz z procesją wokół kościoła po wieczornej Mszy. 

 5. Grupa parafian ufundowała pamiątkową tablicę z okazji 60 r. święceń kapłańskich śp. ks. Henryka Liszewskiego. Poświęcenie tablicy odbędzie się w czwartek podczas Mszy św. o godz. 9. 

 6. Z powodu pogrzebu śp. ks. Zenona Markielanisa planowane poniedziałkowe spotkanie Parafialnego Zespołu Koordynacyjnego przekładamy na środę o godz. 16.30. Podsumujemy obecny rok dusz-pasterski i przygotujemy się do programowania roku 2020/21.

 7. Natomiast zelatorów róż różańcowych i osoby prowadzące modlitwy podczas adoracji w naszej parafii zapraszamy na krótkie spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. 

 8. Z parafii Miłosierdzia Bożego na Wielbarku został wyświęcony niedawno ks. Piotr Radlak ze zgromadzenia księży oblatów. Odprawi on w naszej parafii Mszę św. z prymicyjnym błogosławieństwem w środę o godz. 18. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

 9. Powstała w naszym mieście inicjatywa ogłoszenia Najświętszej Maryi Panny Patronką Malborka. Pomysłodawcy proszą o podpisy na listach popierających tę inicjatywę. Kto zechce włączyć się w to dzieło – prosimy wziąć ze stolika pod chórem listę, wypełnienie jej w gronie rodziny i sąsiadów, czy znajomych oraz dostarczenie jej w czerwcu do kancelarii parafialnej lub zakrystii. 

Święta

Poniedziałek, XIX Tydzień zwykły
Rok A, II
Święto św. Wawrzyńca, diakona i męcz.

Dzisiaj jest

poniedziałek,
10 sierpnia 2020

(223. dzień roku)

Sprawdź pogodę u nas =>

FACEBOOK - strona Parafii

Porządek Mszy św.

Msze św. w niedziele

w lipcu i sierpniu:

700, 900, 1200, 1800

 

Msze św.  w tygodniu:

700 i 1800

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
84836