Menu

Menu dodatkowe

 • ółążść‡

Wyszukiwanie

W naszej diecezji

   

Zesłanie Ducha Świętego - 31 maja 2020r.

 1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Jutro drugi dzień zielonych świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. 

 2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa - codziennie o godz. 17.40. Zapraszamy już jutro.

 3. W związku z kolejnymi zmianami zasad sanitarnych zachęcamy do udziału w liturgii w kościele zarówno w niedziele jak i w tygodniu. 

 4. Wracamy do adoracji Najświętszego Sakramentu we wtorki po wieczornej Mszy św. do godz. 20. 

 5. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia prosimy o modlitwę za wszystkich kapłanów, a także o powołania do kapłaństwa, szczególnie do naszego Seminarium w Elblągu. Adoracja od godz. 16. 

 6. Osoby z Parafialnego Zespołu Koordynacyjnego zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 17 w kaplicy. Rozpoczniemy przygotowanie do programowania roku duszpasterskiego 2020/21.

 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. z okazja do spowiedzi o godz. 7, 16.30 i 18. 

 8. W pierwszy piątek miesiąca jeszcze nie ma comiesięcznych odwiedzin u chorych z Najświętszym sakramentem. Jeśli są chorzy, którzy chcą, aby ksiądz przyszedł w piątek z Komunią św. prosimy o zgłoszenie do czwartku. 

 9. W pierwszą sobotę miesiąca Adoracja od godz. 15 połączona z modlitwą różańcową. 

 10. Zapraszamy tegorocznych maturzystów wraz z bliskimi na Mszę Świętą w intencjach maturzystów w sobotę o g. 19.30.

 11. Wczoraj w katedrze elbląskiej odbyły się święcenia ks. Damiana Winiarza, który był w naszej parafii na praktyce duszpasterskiej. W przyszłą niedziele (7 czerwca) będzie głosił u nas na Mszach św. kazania i odprawi o godz. 12 Mszę św. z błogosławieństwem prymicyjnym. 

 12. Ostatnio na stoliku pod chórem pojawiły się teksty przypisujące św. Janowi Pawłowi II wypowiedzi, których nie było. Taka manipulacja wprowadza zamęt duchowy u czytających, dlatego prosimy, aby osoby, które chcą jakieś teksty wykładać dla rozdania w kościele, aby najpierw uzgodniły to z księdzem. 

 

Wniebowstąpienie Pańskie – 24 maja 2020r.

 1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Litanią Loretańską podczas Adoracji w maju o godz. 17.30. 
 2. W tygodniu Adoracja codziennie od godz. 15 do nabożeństwa majowego. 
 3. W piątek 29 maja przypada uroczystość Patronki naszej parafii św. Urszuli Ledóchowskiej. Msze św. o godz. 7 i 18. Prosimy o szczególną modlitwę tego dnia za pośrednictwem św. Urszuli w intencji całej naszej wspólnoty parafialnej. 
 4. Za tydzień uroczystością Zesłania Ducha Świętego (31 maja) kończy się Okres Wielkanocny. To czas, gdy powinniśmy przystąpić do spowiedzi i Komunii św. Codziennie jest okazja do spowiedzi pół godziny przed wieczorną Mszą św. Prosimy, by spowiadać się w czasie nabożeństwa majowego, bo potem księża sprawują Mszę św. o godz. 18. 
 5. Zapraszamy tegorocznych maturzystów wraz z bliskimi na Mszę Świętą w intencjach maturzystów w sobotę 6 czerwca o g. 19.30.
 6. Biskup Elbląski przedłuża dotychczasową dyspensę. Zwalnia od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy do niedzieli 14 czerwca br. włącznie następujące osoby: chorych, zagrożonych chorobą, przebywających na kwarantannie, pracujących w niedzielę, starszych, nie czujących się dobrze, a także tych, dla których nie znajdzie się miejsce w świątyni
 7. W związku z pojawieniem się zachorowań na koronawirusa w naszym mieście przypominamy i zachęcamy, aby stosować się do przepisów sanitarnych. Prosimy o właściwe noszenie maseczek i zachowywanie odpowiedniej odległości. 

Szósta Niedziela Wielkanocna – 17 maja 2020r.  

 1. 100 lat temu urodził się Karol Wojtyła - papież św. Jan Paweł II. Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami Telewizji Polskiej związanymi z obchodami tego niezwykłego jubileuszu: dziś tj. w niedzielę 17 maja w TVP 1 - koncert pt. „Cała Polska śpiewa dla świętego Jana Pawła II” - 1 część o godz. 17:30, część 2 o godz. 21:30. Natomiast jutro (18 maja) o godz. 7.00 TVP 1 - transmisja Mszy św. z Watykanu odprawionej przy grobie św. Jana Pawła II przez papieża Franciszka; a o godz. 18.00 – koncert pt. „Santo subito. Prorok naszych czasów”. W naszym kościele przygotowana została wystawa poświęcona naszemu wielkiemu Rodakowi obok jego obrazu. 

 2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Litanią Loretańską podczas Adoracji codziennie o godz. 17.30. 

 3. Według nowych przepisów związanych z epidemią w naszym kościele może przebywać na liturgii 106 osób. Zachęcamy, by korzystać z możliwości uczestniczenia w modlitwie wspólnoty parafialnej w kościele. 

 4. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

 5. W tygodniu Adoracja codziennie od godz. 15 do nabożeństwa majowego. Zaczyna się zawsze modlitwą różańcową. Zapraszamy do wspólnej modlitwy a osoby z Róż Różańcowych do współprowadzenia różańca. Po modlitwie różańcowej jest czas na modlitwę w ciszy. 

 6. Za dwa tygodnie uroczystością Zesłania Ducha Świętego (31 maja) kończy się Okres Wielkanocny. To czas, gdy powinniśmy przystąpić do spowiedzi i Komunii św. jeśli nie mamy przeszkód. Codziennie jest okazja do spowiedzi pół godziny przed wieczorną Mszą św. Prosimy, by spowiadać się w czasie nabożeństwa majowego, bo potem księża sprawują Mszę św. o godz. 18. 

 7. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Rity w piątek po wieczornej Mszy św.

 8. Grupa pielgrzymkowa „Pomezania Malbork” zaprasza na coroczne „Śpiewanie dla Maryi”, które odbędzie się w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę 20 maja o godz. 20.

Piąta Niedziela Wielkanocna - 10 maja 2020r.

 1. Przeżywamy miesiąc maj połączony z nabożeństwami ku czci Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Litanią Loretańską codziennie o godz. 17.30. Nie wszyscy mogą z powodu ograniczeń spowodowanych epidemią oraz swoich obowiązków uczestniczyć w nabożeństwie majowym. Dlatego zachęcamy, żeby rodziny, które nie mogą przyjść do kościoła na majowe odmawiały Litanię wieczorem w domu w gronie najbliższych. Pamiętajmy, że modlitwa jednoczy i zbliża. Warto pomodlić się rodzinnie we wspólnych intencjach.
 2.  W tygodniu Adoracja codziennie od godz. 15 do nabożeństwa majowego. Zaczyna się zawsze modlitwą różańcową. Zapraszamy do wspólnej modlitwy a osoby z Róż Różańcowych do współprowadzenia różańca. Po modlitwie różańcowej jest czas na modlitwę w ciszy. 

 3.  Z powodu epidemii ustalony na 28 maja termin bierzmowania młodzieży naszej parafii zostaje przełożony na późniejszy czas. 

 4. Dziękujemy kolejnym osobom, które wsparły funkcjonowanie naszej parafii przez ofiarę wpłaconą na konto parafialne. Dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę. Dziękujemy za tę troskę. 

Święta

Niedziela, IX Tydzień zwykły
Rok A, II
Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Dzisiaj jest

niedziela,
31 maja 2020

(152. dzień roku)

Sprawdź pogodę u nas =>

FACEBOOK - strona Parafii

Porządek Mszy św.

Msze św. w niedziele:

700, 9001030, 1200, 1800

 

Msze św.  w tygodniu:

700 i 1800


Nabożeństwo czerwcowe:

1740

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
81295