Menu

Menu dodatkowe

 • ółążść‡

Wyszukiwanie

W naszej diecezji

WSD Diecezji ElbląskiejRekolekcje Elbląg...

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

Niedziela Palmowa – 25 marca 2018

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby umacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia:

 

Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Liturgia rozpocznie się o godz. 18. Będzie zawierała m.in. obrzęd obmycia nóg Apostołom. Dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. poświęcimy książeczki do nabożeństwa. Po Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.

 

Wspólnota Odnowy w Duchu św. zaprasza do podjęcia 30-dniowej modlitwy w intencji kapłanów. Modlitwę rozpoczynamy w Wielki Czwartek – Dzień Ustanowienia Kapłaństwa. Niech będzie ona wyrazem troski o Pasterzy Kościoła św.

 

Wielki Piątek to dzień Męki Pańskiej. Rano o godz. 9 w kościele wspólna modlitwa Ciemnej Jutrzni. W Godzinie Śmierci Pana Jezusa (g. 15) modlić się będziemy Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz uczestniczyć w Drodze Krzyżowej. Natomiast o godz. 18 rozpocznie się Liturgia: czytanie Pasji, adoracja Krzyża, Komunia św. Na zakończenie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu i całonocna adoracja.

 

Będzie okazja do spowiedzi po Liturgii do północy. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za siebie nawzajem podczas Adoracji w noc z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę. Zachęcamy poszczególne wspólnoty z naszej parafii do włączenia się w prowadzenie czuwania. W tym celu prosimy wspólnoty o wpisanie się na listę, która znajduje się w zakrystii. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy św. Obowiązuje nas post ścisły – trzy posiłki bezmięsne w ciągu dnia, w tym jeden do syta. Natomiast w Sobotę do Wigilii Paschalnej zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

W Wielką Sobotę Ciemna Jutrznia o godz. 8. Natomiast święcenie pokarmów na stół wielkanocny – od godz. 9 do 15 (w każdą pełną godzinę).
Najważniejsza Liturgia Wielkiego TygodniaWigilia Paschalna – rozpocznie się poświęceniem ognia przed kościołem o godz. 18. Po wniesieniu paschału do świątyni Orędzie Paschalne, liturgia słowa, uroczyste odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i Eucharystia w radości zmartwychwstania. Na wieczorną liturgię przynosimy ze sobą świece. Po sobotniej wieczornej Liturgii Wigilii Paschalnej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.

 

 

 1. W Wielki Piątek rozpoczniemy nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 15 odmawiać będziemy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Natomiast od Wielkanocy do niedzieli Miłosierdzia Bożego (8 kwietnia) Nowenna będzie odmawiana codziennie o 1730. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Rezurekcja w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6. Potem Msze św. o godz. 9, 1030 (chrzty), 12 i 18. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę.
 3. Chętnych parafian zapraszamy do zaangażowania się w przygotowanie dekoracji. Spotykamy się w kościele w poniedziałek rano, wtorek i środę o godz. 10. Zapraszamy osoby ze wspólnot parafialnych do pomocy w sprzątaniu kościoła na Święta.
 4. W Wielkim Tygodniu kancelaria czynna będzie w poniedziałek, wtorek i środę od g. 1630 do 1730.
 5. Malborska Droga Krzyżowa odbędzie się w Wielką Środę o godz. 19. Wyruszymy z kościoła MBNP do kościoła św. Jana przy zamku. Zapraszamy wszystkich do udziału we wspólnej modlitwie. Prosimy o zabranie ze sobą na Drogę Krzyżową świec lub lampionów.
 6. W ostatni piątek odbyła się Parafialna Droga Krzyżowa, która przeszła między blokami naszej parafii aż na ulicę Michałowskiego. W nabożeństwie uczestniczyło wielu parafian. Dziękuję osobom z poszczególnych rejonów duszpasterskich, które zaangażowały się w przygotowanie wezwań modlitwy i czytały rozważania.
 7. Wszyscy widzimy jak ważne jest dobre sąsiedztwo. Dlatego mamy konkretną propozycję budowania dobrych relacji sąsiedzkich. Zbliżają się Święta Wielkanocne, które zwykle spędzamy w gronie rodzinnym. Zachęcamy, abyśmy złożyli sobie sąsiedzkie życzenia świąteczne już wcześniej – w Wielki Czwartek (dzień ustanowienia Eucharystii) lub w Wielki Piątek. Weźmy pokrojoną kromkę chleba na talerzyku i odwiedźmy sąsiadów, by podzielić się z nimi chlebem i złożyć życzenia.
 8. Panie z parafialnej Caritas rozprowadzają palmy, świece wielkanocne, kartki świąteczne. Dochód będzie przeznaczony na przygotowanie paczek świątecznych dla ubogich rodzin.
 9. Taca w Niedzielę Zmartwychwstania przeznaczona zostanie na fundusz budowy kościoła św. Urszuli i domu parafialnego.
 10. Są jeszcze trzy wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Rumunii na początku lipca.
 11. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się 10 kwietnia we wtorek po wieczornej Mszy św.

 

Piąta Niedziela Wielkiego Postu – 18 marca 2018

 1. Witamy w Naszej parafii Rekolekcjonistę ks. Tomasza Wieczorka – studenta KUL. Życzymy błogosławieństwa Bożego na czas naszej wspólnej drogi przez duchowe przygotowanie do Świąt Wielkanocy.
 2. Program rekolekcji w poniedziałek, wtorek i środę:

1100 i 1800 - Msza św. z nauką ogólną

810 - dzieci klas od „0” do III (w szkole)

900 – dzieci klas od IV do VI

1000 – uczniowie klas VII i gimnazjum

1630- młodzież ponadgimnazjalna

Spowiednicy z innych parafii naszego dekanatu bedą u nas od poniedziałku do środy.

Od poniedziałku do środy w czasie rekolekcji nie ma porannej Mszy ś.w o godz. 7.

 1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Zgodnie z polską tradycją zasłaniamy w naszych kościołach krzyże, aby odsłonić je i ukazać uroczyście w Wielki Piątek podczas Liturgii Męki Pańskiej.
 2. Przygotowujemy Parafialną Drogę Krzyżową, którą będziemy przeżywać w piątek 23 marca wieczorem idąc między blokami naszego osiedla. W związku z tym zachęcamy, by w czasie rekolekcji przynosić do kościoła kartki z wypisanymi intencjami modlitwy, jakie chcielibyśmy, aby były dołączone do naszej wspólnej modlitwy podczas tej Drogi Krzyżowej.
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.30. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.30 w kościele, a po wieczornej Mszy św. trasą po osiedlu Południe.
 4. Za tydzień - Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Tego dnia (25 marca) przypada także 26 rocznica utworzenia diecezji elbląskiej. Uroczystość Zwiastowania i Dzień Świętości Życia z racji Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej są przeniesione w tym roku na 9 kwietnia.
 5. Po raz pierwszy Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z Malborka i zakończy się w Mątowach Wielkich. Początek Mszą św. w kościele na Wielbarku w piątek 23 marca o godz. 20. Szczegóły zgłoszenia udziału – na plakatach w gablocie.
 6. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych zwany: „Wieczory dla Zakochanych” organizujemy przez kolejne niedziele od 13 maja do 24 czerwca. Spotkania są w każdą niedzielę w godzinach od 15.30 do 18. Przyjmujemy zgłoszenia. Prosimy o przekazanie tej informacji w rodzinach i wśród znajomych.
 7. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców bloku Wybickiego 26 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed Niedzielą Palmową. Sprzątanie w najbliższą sobotę o godz. 10. Zapraszamy do wspólnej troski o naszą parafialną świątynię. Dziękujemy osobom z Wybickiego 24, które wczoraj pomagały w sprzątaniu.

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu – 11 marca 2018

 1. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 1630 oraz po Mszy Świętej o godz. 18. Zachęcamy do udziału w rozważaniu Męki Pana Jezusa.
 2. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1730.
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Grzegorza odbędzie w tym tygodniu. Dziewczęta – poniedziałek (12 lutego) godz. 19, chłopcy – wtorek (13 lutego) godz. 18.50. Grupa ks. Jakuba (cała) ma spotkanie w czwartek (15 marca) o godz. 19.
 4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w niedzielę za tydzień (18 marca). Następnie w poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z nauką rekolekcyjną będą o godz. 11 i 18.
 5. Przygotowujemy Parafialną Drogę Krzyżową, którą będziemy przeżywać w piątek 23 marca wieczorem idąc między blokami naszego osiedla. W związku z tym zachęcamy, by w czasie rekolekcji przynosić do kościoła kartki z wypisanymi intencjami modlitwy, jakie chcielibyśmy, aby były dołączone do naszej wspólnej modlitwy podczas tej Drogi Krzyżowej.
 6. Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się w Malborku na Wielbarku Mszą św. w piątek 23 marca o godz. 20 i wyruszy nocą do Mątów Wielkich. Informacje na plakatach w gablotach.
 7. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców bloku Wybickiego 24 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed następną niedzielą. Sprzątanie w najbliższą sobotę o godz. 10. Zapraszamy do wspólnej troski o naszą parafialną świątynię. Dziękujemy osobom z Wybickiego 22, które wczoraj pomagały w sprzątaniu.

 

Trzecia Niedziela Wielkiego Postu – 4 marca 2018

 1. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 16.30 oraz po Mszy Świętej o godz. 18. Zachęcamy do udziału w rozważaniu Męki Pana Jezusa.
 2. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30.
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Grzegorza odbędzie w przyszłym tygodniu. Dziewczęta – poniedziałek (12 marca) godz. 19, chłopcy – wtorek (13 marca) godz. 18.50.
 4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 18-21 marca. Już teraz zachęcamy, by zaplanować udział w tym duchowym przygotowaniu do Wielkanocy.
 5. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych zwany: „Wieczory dla Zakochanych” organizujemy przez kolejne niedziele od 13 maja do 24 czerwca. Spotkania są w każdą niedzielę w godzinach od 15.30 do 18. Przyjmujemy zgłoszenia. Prosimy o przekazanie tej informacji w rodzinach i wśród znajomych.
 6. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców bloku Wybickiego 22 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed następną niedzielą. Sprzątanie w najbliższą sobotę o godz. 10. Zapraszamy do wspólnej troski o naszą parafialną świątynię. Dziękujemy osobom z Wybickiego 20, które wczoraj pomagały w sprzątaniu.

 

Święta

Sobota, V Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, II
Dzień Powszedni

Dzisiaj jest

sobota,
24 marca 2018

(83. dzień roku)

Sprawdź pogodę u nas =>

FACEBOOK - strona Parafii

Porządek Mszy św.

Msze św. w niedziele:

700, 900, 1030, 1200, 1800

Msze św.  w tygodniu:

700 i 1800

Droga Krzyżowa

w piątki:

1630 i po

Mszy o 1800

 

Rekolekcje ze św. Józefem

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
33135