Menu

Menu dodatkowe

 • ółążść‡

Wyszukiwanie

W naszej diecezji

  

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 czerwca 2022r.

 1. W pierwszy piątek miesiąca Msze św. o godz. 7 i 18 z okazją do spowiedzi i Komunią św. pierwszopiątkową. 
 2. Zapraszamy na Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, wynagradzające zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu NMP - w sobotę 2 lipca o godz. 18.45. Spowiedź od godz. 17.30.
 3. W wakacyjne miesiące – lipiec i sierpień – nie będzie w niedziele Mszy św. o godz. 10.30. Pozostałe Msze św. bez zmian. 
 4. W lipcu i sierpniu kancelaria będzie czynna w poniedziałki i czwartki w godz. 16.30 – 17.30. 
 5. Księża Orioniści z parafii św. Jana Chrzciciela organizują pielgrzymkę do Sokółki, gdzie wydarzył Cud Eucharystyczny. Wyjazd w sobotę 16 lipca o godz. 4, a powrót około godz. 22. Koszt wyjazdu 170 zł. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy świętej.
 6. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców bloku ulicy Michałowskiego 5 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed następną niedzielą. Sprzątanie w sobotę o godz. 8.30. Dziękujemy wolontariuszom, którzy sprzątają kościół i stroją w kwiaty, gdy nikt nie przychodzi do sprzątania. 

DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA  - 19 czerwca 2022r.

 1. W Oktawie Bożego Ciała codziennie do piątku Msza św. wieczorna celebrowana jest w kościele i połączona z małą procesją wokół kościoła. W Oktawie nabożeństwo czerwcowe jest podczas procesji po Mszy św. Zapraszamy dzieci w Oktawie, by sypały kwiatki w procesji.  W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o godz. 18 będzie połączona z procesją wokół kościoła na zakończenie Oktawy. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Tego dnia wspominamy też bł. Dorotę z Mątów – patronkę diecezji elbląskiej.
 2. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę św. dziękczynną w piątek o godz. 8 w kościele. Wspólnie podziękujemy za kończący się rok i prosić będziemy o błogosł. Boże na czas wakacji. 
 3. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Rity w środę po wieczornej Mszy św. i procesji. 
 4. Organizujemy Szóstą Pieszą Pielgrzymkę z Malborka do sanktuarium bł. Doroty w Mątowach Wielkich koło Miłoradza w sobotę 25 czerwca. Wyjście o godz. 7 rano z kościoła św. Jana przy zamku. Trasa 16 km. W Mątowach Msza św. odpustowa o godz. 12. Potem posiłek przy kościele i powrót do domu (autokarem lub we własnym zakresie). Ogłaszamy zapisy na autokar. 
 5. W związku z pielgrzymką nie będzie w sobotę porannej Mszy św. o godz. 7. 
 6. W wakacyjne miesiące – lipiec i sierpień – nie będzie w niedziele Mszy św. o godz. 10.30. Pozostałe Msze św. bez zmian. 
 7. W lipcu i sierpniu kancelaria będzie czynna w poniedziałki i czwartki w godz. 16.30 – 17.30. 
 8. Rowerowa Pielgrzymka z Elbląga na Jasną Górę odbędzie się w dniach 5-11 sierpnia b.r. Szczegóły podane są na plakacie w gablocie oraz w internecie. 
 9. Ofiary składane na tacę za tydzień w niedzielę (26 czerwca) są przeznaczone na tzw. Świętopietrze, wsparcie Ojca Świętego i Stolicy Apostolskiej. Łączy się to z obchodzoną 29 czerwca uroczystością św. apostołów Piotra i Pawła. 
 10. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców bloku ulicy Michałowskiego 2 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed następną niedzielą. Sprzątanie w sobotę o godz. 8.30.

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ  - 12 czerwca 2022r.

 1. Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – jednego Boga w Trójcy Osób. W związku z tym proponujemy dziś gest ewangelizacyjny – odmówię w rodzinie choć z jedną osobą razem „Chwała Ojcu...” dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i prowadzenie małego festynu parafialnego, który odbył się tydzień temu na placu przed kościołem. 
 3. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 7, 9, 10.30 i 18. Po Eucharystii o godz. 10.30 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Zachęcamy wszystkich do udziału w procesji. 
 4. Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. 
 5. Prosimy o zbieranie i suszenie płatków kwiatów, aby dzieci mogły je sypać podczas procesji Bożego Ciała. Wspólnoty prosimy o zaopiekowanie się chorągwiami na procesję. 
 6. Przypominamy, że Boże Ciało to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. 
 7. Osoby chętne i dysponujące czasem prosimy o pomoc w środę w przygotowaniu kościoła do uroczystości Bożego Ciała.
 8. Pierwszy ołtarz przy wejściu do kaplicy, drugi przy straży pożarnej, trzeci przy szkole podstawowej, czwarty ołtarz przy przystanku naprzeciwko Bricomarche. Zachęcamy wszystkich do zaanagażowania się w przygotowanie tych ołtarzy. 
 9. W czerwcu trwa codziennie o godz. 17.40 wspólna modlitwa Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału w niej. W Oktawie Bożego Ciała codziennie Msza św. wieczorna celebrowana będzie w kościele i połączona z małą procesją wokół kościoła. Dlatego przenosimy w Oktawie nabożeństwo czerwcowe z godz. 17.40 na koniec procesji po Mszy św.
 10. Organizatorzy wakacyjnego wyjazdu ministrantów i chórku dziecięcego poproszą nas w Boże Ciało po Mszach św. o pomoc w sfinansowaniu wyprawy w góry przez zakup ciasta przygotowanego przez rodziców tych dzieci.
 11. Otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Parafii Programu Odnowy i Ewangelizacji, która odbędzie się u naszych sąsiadów – w parafii Miłosierdzia Bożego na Wielbarku w sobotę i niedzielę 20 i 21 sierpnia b.r. Taka pielgrzymka odbyła się w naszej parafii 9 lat temu. Osoby, które chcą wziąć udział w spotkaniu pielgrzymów na Wielbarku prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii. 
 12. Otrzymaliśmy pismo biskupa elbląskiego:

Obowiązujące prawo Kościoła określa piątek, jako dzień pokuty. W Polsce, obowiązuje katolików w piątki wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych [kan. 1251 KPK].

W trosce o spokój sumienia ludzi wierzących, udzielam katolikom diecezji elbląskiej i przebywającym w jej granicach, dyspensy od obowiązującego prawa. Chodzi o piątek [17 czerwca 2022 r.] po uroczystości Bożego Ciała. Równocześnie proszę: o modlitwę i hojność (jałmużnę) dla biednych i znajdujących się w potrzebie.

+ Jacek Jezierski - biskup elbląski

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 5 czerwca 2022r.

 1. Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7 i 18. 
 2. Z okazji odpustu parafialnego i Dnia Dziecka zapraszamy wszystkich na „Spotkanie Parafialne” na placu przed kościołem dzisiaj o godz. 15. Będzie ciasto, kawa, herbata. W programie też konkurencje i słodycze dla dzieci. Zapraszamy na radosne spotkanie po czasie ograniczeń pandemii. 
 3. Wczoraj 67 osób z naszej parafii przyjęło sakrament bierzmowania z rąk J.E. Biskupa Wojciecha Skibickiego. Dziękujemy wszystkim, którzy angażowali się w przygotowanie młodzieży do sakramentu. Wspierajmy modlitwą naszą młodzież, aby rozwijała w swoim życiu otrzymane dary Ducha Świętego. 
 4. Jutro przypada 23 rocznica wizyty Jana Pawła II w Elblągu. 6 czerwca 1999 r. Papież spotkał się z wiernymi na lotnisku elbląskiego Aeroklubu, gdzie odprawił nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa i wygłosił homilię. Warto sięgnąć do jej tekstu. 
 5. W czerwcu trwa o godz. 17.40 codzienna wspólna modlitwa śpiewaną Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału w niej. 
 6. Osoby zaangażowane w Program Odnowy i Ewangelizacji Parafii zapraszamy do wspólnego programowania roku duszpasterskiego 2022/23. Spotykać się będziemy w dniach 6, 7 i 8 czerwca po wieczornej Mszy św. 
 7. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia prosimy o modlitwę za wszystkich kapłanów, a także o powołania do kapłaństwa. 
 8. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców bloku na ulicy Kotarbińskiego 13 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed następną niedzielą. Sprzątanie w najbliższą sobotę od godz. 8.30. 
 9. Prosimy o zbieranie i suszenie płatków kwiatów, aby dzieci mogły je sypać podczas procesji Bożego Ciała. 
 10. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na fundusz budowy Domu Parafialnego. 

 

Święta

Piątek, XIII Tydzień zwykły
Rok C, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Ottona, biskupa

Dzisiaj jest

piątek,
01 lipca 2022

(182. dzień roku)

FACEBOOK - strona Parafii

Porządek Mszy św.

Msze św. w niedziele

i uroczystości:

700, 900,

1200, 1800

 

Msze św. w tygodniu:

700 i 1800

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
135265