Menu

Menu dodatkowe

 • ółążść‡

Wyszukiwanie

W naszej diecezji

WSD Diecezji ElbląskiejRekolekcje Elbląg...

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Trzecia Niedziela Adwentu – 17 grudnia 2017

 

 1. Dziękujemy ks. Stanisławowi Zającowi za poprowadzenie rekolekcji adwentowych w naszej parafii. Dziękujemy za przypomnienie nam i ukazanie na nowo naszej wartości wynikającej z sakramentów chrztu i bierzmowania. Życzymy błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

 2. Przed nami ostatni tydzień Adwentu. Zapraszamy o godz. 6 na „Roraty”. Zachęcamy do udziału całe rodziny, abyśmy jak najlepiej przygotowali się na Boże Narodzenie.

 3. Dzieci zapraszamy do przynoszenia ozdób na choinkę, którą dzieci ustroją w kościele w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12. Dziecięca choinka będzie prezentem urodzinowym dla Pana Jezusa.

 4. Spotkanie Parafialnego Zespołu Koordynacyjnego odbędzie się we wtorek po wieczornej Mszy św.

 5. Przyszła niedziela jest jednocześniem dniem Wigilii przed Bożym Narodzeniem. Msze św. jak w każdą niedzielę oprócz Mszy św. o godz. 18, bo to czas zasiadania przy stole wigilijnym.

 6. Msze św. Pasterskie o godz. 22 i 24.

 7. Dziś w procesji z darami były wniesione dekoracje na rejonowe choinki w naszym kościele. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w sąsiedzkie przygotowanie ozdób choinkowych. Zapraszamy teraz do ustrojenia choinki swojego rejonu. Można przyjść do pomocy od środy do piątku codziennie w godz. od 12 do 17, by te piękne choinki ozdobiły nasz kościół na Święta.

 8. Panie z parafialnej Caritas rozprowadzają świece wigilijne. Dochód przeznaczony jest dla ogólnopolskiej Caritas oraz na pomoc w przygotowaniu paczek dla najuboższych rodzin w naszej parafii.

 9. Z okazji tegorocznego jubileuszu 25-lecia diecezji elbląskiej powstał album z opisem i zdjęciami wszystkich parafii a wśród nich i naszej. Album może stać się ciekawym prezentem z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Ilość egzemplarzy jest niewielka. Zapraszamy do zakrystii, by zobaczyć album.

 

Druga Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2017

 1. Dziękujemy ks. Piotrowi Fijałkowi – studentowi KUL – za wspólną modlitwę i wygłoszoną homilię.

 2. W dni powszednie Adwentu zapraszamy o godz. 6 na „Roraty”, czyli Mszę Świętą wotywną o Matce Bożej. Zachęcamy do licznego udziału w „roratach”, a rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i zechcieli towarzyszyć im w przeżywaniu Adwentu. W tym roku tematycznie Roraty są związane ze św. Józefem.

 3. Zachęcamy rodziny, aby w adwencie spróbowały choć jeden wieczór w tygodniu przeżyć bez włączonego telewizora, a ten czas poświęciły na wspólne przebywanie i rozmowy. Będzie to też okazja do sąsiedzkiego przygotowania ozdób bożonarodzeniowych w naszym kościele, gdzie każdy rejon duszpasterski będzie miał „swoją” choinkę.

 4. Z boku prezbiterium są już przygotowane kartony na dekoracje z poszczególnych rejonów duszpasterskich, o czym pisaliśmy w Liście „Bądźmy razem” ostatnio roznoszonym do mieszkań w parafii. Zachęcamy, by dekoracje choinkowe przynosić w czasie rekolekcji.

 5. Brat Krzysztof Łaszuk wydał swoją czwartą książkę pt. „Gorzkie Żale Malborskie”. Zapraszamy na wieczór autorski z prezentacją książki dziś o godz. 16 w kawiarni parafialnej.

 6. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w tym tygodniu. Poprowadzi je ks. Stanisław Zając z Polskiej Grupy Promotorów Ruchu dla Lepszego Świata. W czwartek, piątek i sobotę Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 6, 10 i 19, natomiast zakończenie w przyszłą niedzielę.

 7. Gospodynie z Osiedla Południe słyną z wypieków :-) Prosimy więc o kilka ciast na rekolekcje, żebyśmy mogli spowiedników poczęstować i pokazać te przysmaki.

 8. Panie z parafialnej Caritas rozprowadzają świece wigilijne. Dochód przeznaczony jest dla ogólnopolskiej Caritas oraz na pomoc w przygotowaniu paczek dla najuboższych rodzin w naszej parafii.

 9. Z okazji tegorocznego jubileuszu 25-lecia diecezji elbląskiej powstał album z opisem i zdjęciami wszystkich parafii a wśród nich i naszej. Album może stać się ciekawym prezentem z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Ilość egzemplarzy jest niewielka. Zapraszamy do zakrystii, by zobaczyć album.

 10. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców bloku na ulicy Wybickiego 16 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed następną niedzielą. Sprzątanie w najbliższą sobotę o godz. 15. Dziękujemy osobom z ul. Wybickiego 14, które wczoraj pomagały w sprzątaniu.

 11. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.

 12. Zachęcamy do lektury dzisiejszego „Gościa Niedzielnego”. Dziś ciekawe artykuły: o polskiej pomocy uchodźcom syryjskim w Libanie, o konieczności odpoczynku od pracy w niedzielę, a także o tym – jak zwierzęta dbają o zdrowie wzajemnie sobie pomagając.

 

Pierwsza Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017

 1. W dni powszednie Adwentu zapraszamy o godz. 6 na „Roraty”, czyli Mszę Świętą wotywną o Matce Bożej. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zachęcamy do licznego udziału w „roratach”, a rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i zechcieli towarzyszyć im w przeżywaniu Adwentu. W tym roku tematycznie Roraty będą związane ze św. Józefem.
 2. Zachęcamy rodziny, aby w adwencie spróbowały choć jeden wieczór w tygodniu przeżyć bez włączonego telewizora, a ten czas poświęciły na wspólne przebywanie i rozmowy. Będzie to też okazja do sąsiedzkiego przygotowania ozdób bożonarodzeniowych w naszym kościele.
 3. Z boku prezbiterium są już przygotowane kartony na dekoracje z poszczególnych rejonów duszpasterskich, o czym pisaliśmy w Liście „Bądźmy razem” ostatnio roznoszonym do mieszkań w parafii.
 4.  W piątek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 6 i 18.
 5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. mają poświęcenie medalików w piątek na Mszy św. o godz. 18.
 6. Brat Krzysztof Łaszuk wydał swoją czwartą książkę pt. „Gorzkie Żale Malborskie”. Zapraszamy na wieczór autorski z prezentacją książki w niedzielę 10 grudnia o godz. 16 w kawiarni parafialnej.
 7. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 14-17 grudnia. W czwartek, piątek i sobotę Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 6, 10 i 19.
 8. Naszemu chórowi parafialnemu „Cantate Domino” gratulujemy pierwszego sukcesu – wyróżnienie w kategorii chórów parafialnych i nagroda specjalna w Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym w Aleksandrowie Kujawskim w dniu 25 listopada 2017r. Dziękujemy za reprezentowanie naszej parafii i życzymy kolejnych sukcesów.
 9. Z okazji tegorocznego jubileuszu 25-lecia diecezji elbląskiej powstał ciekawy album z opisem i zdjęciami wszystkich parafii a wśród nich i naszej. Album może stać się pięknym prezentem z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Ilość egzemplarzy jest niewielka. Zapraszamy do zakrystii, by zobaczyć album.
 10. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców bloku na ulicy Wybickiego 14 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed następną niedzielą. Sprzątanie w najbliższą sobotę o godz. 10. Zapraszamy do wspólnej troski o naszą parafialną świątynię. Dziękujemy osobom z ul. Wybickiego 12, które wczoraj pomagały w sprzątaniu.
 11. Za tydzień będą zbierane ofiary do puszki na pomoc Kościołowi na Wschodzie

Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata – 19 listopada 2017

 1. Dziś jest patronalne święto Akcji Katolickiej. Nasz oddział parafialny istnieje od 9 lat. Należy do niego kilkanaście osób oraz tzw. sympatycy. Działalność ma szeroki zakres. Akcja Katolicka bardzo aktywnie włącza się m.in. w organizację festynów parafialnych, Niedzieli Małżeństw, różnych konkursów. Przygotowuje dekoracje w kościele na różne święta i okazje. Mamy okazję podziękować za to piękne zaangażowanie w życie naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać. Dziś Akcja Katolicka przypomina, że jest grupa otwartą i każdy może w niej znaleźć swoje miejsce i możliwość do działania na rzecz dobra parafii. Zapraszamy

 2. Na Wypominki zapraszamy w listopadzie codziennie o godz. 17.30. Natomiast o godz. 18 celebrowana jest Msza św. gregoriańska za zmarłych polecanych modlitwie Kościoła. 

 3. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania w grupie ks. Jakuba ma swoje spotkanie w tym tygodniu. Grupy I i II w poniedziałek g. 19, grupy III i IV we wtorek o g. 19.\

 4. W pierwszy piątek miesiąca Msze św. z okazją do spowiedzi o godz. 7, 16.30 i 18. Odwiedziny u chorych przed południem.

 5. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na adorację i modlitwę różańcową od godz. 15 do wieczornej Mszy św.

 6. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się 28 listopada (wtorek) po wieczornej Mszy św.

 7. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. Zachęcamy, by przynieść na Mszę św. lampiony adwentowe do poświęcenia. W dni powszednie Adwentu zapraszamy o godz. 6 na „Roraty”, czyli Mszę Świętą wotywną o Matce Bożej. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zachęcamy do licznego udziału w „roratach”, a rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i zechcieli towarzyszyć im w przeżywaniu Adwentu.

 8. Brat Krzysztof Łaszuk wydał swoją czwartą książkę pt. „Gorzkie Żale Malborskie”. Zapraszamy na wieczór autorski z prezentacją książki w niedzielę 10 grudnia o godz. 16 w kawiarni parafialnej.\Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 14-17 grudnia. W czwartek, piątek i sobotę Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 6, 10 i 19.

 9. Składamy podziękowanie osobie, która ufundowała filcowe wykończenie ławek w środkowych rzędach w kościele i w kaplicy. Dziękujemy za troskę o nasze świątyni

 10. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców bloku na ulicy Wybickiego 12 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed następną niedzielą. Sprzątanie w najbliższą sobotę o godz. 10. Zapraszamy do wspólnej troski o naszą parafialną świątynię.

Święta

Niedziela, III Tydzień Adwentu Rok B, II Trzecia Niedzi

Dzisiaj jest

niedziela,
17 grudnia 2017

(351. dzień roku)

Liturgia słowa

Czytania:

 • Ewangelia:

Sprawdź pogodę u nas =>

FACEBOOK - strona Parafii

Porządek Mszy św.

Msze św. w niedziele sierpnia:

700, 900, 1200, 1800

Msze św. w tygodniu:

700 i 1800

Adwent 13 grudnia

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
26340