Menu

Menu dodatkowe

 • ółążść‡

Wyszukiwanie

W naszej diecezji

   

Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada 2020r.

 1.  Zachęcamy, aby modlitwę przy grobach bliskich zmarłych rozłożyć w czasie aż do końca listopada. Chodzi o to, by uniknąć przebywania w tłumie osób na cmentarzu. Stolica Apostolska rozszerzyła czas zyskiwania odpustów dla zmarłych na cały listopad.

 2. Na Wypominki zapraszamy w listopadzie o godz. 17.30. Natomiast codziennie o godz. 18 celebrowana jest Msza św. gregoriańska za zmarłych polecanych modlitwie Kościoła. 
 3. Msze św. w Dzień Zaduszny (2 listopada - poniedziałek) celebrowane będą o godz. 7, 10 i 18. 
 4. W pierwszy czwartek Adoracja i modlitwy o powołania z naszej parafii od godz. 16. 
 5. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź i Komunia św. pierwszopiątkowa na Mszach św. o godz. 7, 16.30 i 18. W związku z przepisami sanitarnymi prosimy, aby rodziny chorych, do których zwykle księża przychodzili z Komunią św. potwierdziły telefonicznie lub w kancelarii, że chcą aby kapłan przyszedł w piątek z posługą sakramentalną. 
 6. Adoracja w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 15 do wieczornej Mszy św. 
 7. Grupa naszych parafian pragnie wziąć udział w ogólnopolskiej modlitwie „Różaniec do granic nieba”. Zapraszają do wspólnej modlitwy codziennie od dziś do przyszłej niedzieli (od 1 do 8 listopada) podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do godz. 20. Modlitwą różańcową będą objęte dzieci nienarodzone oraz dusze czyśćcowe, które miały coś wspólnego z grzechami przeciwko życiu. 
 8. Mszę św. za naszych parafian zmarłych w ostatnim roku (od listopada 2019), których pogrzeby odbyły się w naszej parafii odprawimy w sobotę 7 listopada o godz. 18 w kościele.
 9. W przyszłą niedzielę przyjedzie do nas kleryk z elbląskiego seminarium duchownego. Będzie rozprowadzał kalendarze seminaryjne na rok 2021. Ofiary przy tym składane będą wsparciem w funkcjonowaniu naszego diecezjalnego seminarium.

 

Trzydziesta Niedziela Zwykła – 25 października 2020r.

 1. Przed nami ostatni tydzień nabożeństw różańcowych - codziennie o godz. 17.15. Modlitwa różańcem połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu i czytanym rozważaniem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
 2.  Dzieci zapraszamy na modlitwę różańcową w piątek o godz. 16.30 w kościele. Zachęcamy rodziny do wspólnej modlitwy różańcem w domu wieczorami. 

 3.  W związku z obostrzeniami sanitarnymi nie mogą odbywać się w najbliższym czasie spotkania grup i wspólnot parafialnych. 

 4.  W niedzielę, 1 listopada, będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu pragniemy oddać cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu weszli do Królestwa Bożego. Pamiętajmy, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości; że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. W tę uroczystość Msze św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie w tym dniu procesji na cmentarzu na Wielbarku. 

 5. Zachęcamy, aby modlitwę przy grobach bliskich zmarłych rozłożyć w czasie, już w najbliższym tygodniu i aż do końca listopada. Chodzi o to, by uniknąć przebywania w tłumie osób na cmentarzu. Stolica Apostolska rozszerzyła czas zyskiwania odpustów dla zmarłych na cały listopad.
 6. Na Wypominki zapraszamy w listopadzie o godz. 1730. Natomiast codziennie o godz. 18 celebrowana będzie Msza św. gregoriańska za zmarłych polecanych modlitwie Kościoła. 
 7. Kartki na wypominki i Mszę św. zbiorową za zmarłych w listopadzie wyłożone są na stoliku pod chórem. Można przynosić je do zakrystii, by ustalić dzień tygodnia kiedy będą czytane albo wrzucić na tacę. Prosimy o wypełnianie kartek drukowanymi literami, byśmy uniknęli pomyłek w odczytywaniu imion. 
 8. Msze św. w Dzień Zaduszny (2 listopada - poniedziałek) celebrowane będą o godz. 7, 10 i 18. 
 9. Mszę św. za naszych parafian zmarłych w ostatnim roku (od listopada 2019), których pogrzeby odbyły się w naszej parafii odprawimy w sobotę 7 listopada o godz. 18 w kościele.

Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła - 1 października 2020r.

 1. Dziś Dzień Papieski, który przeżywamy pod hasłem „Totus Tuus”. Po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – stypendia dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za złożone ofiary. 
 2. Spotkanie młodzieży do bierzmowania z rocznika 2004 (grupa ks. Marka) w poniedziałek 12 października o godz. 19. 
 3. Nabożeństwa różańcowe w październiku są codziennie o godz. 17.15. Modlitwa różańcem połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu i czytanym rozważaniem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
 4. Dzieci zapraszamy na modlitwę różańcową w piątek o godz. 16.30 w kościele. 
 5. We wtorek 13 października przypada 103 rocznica zakończenia objawień fatimskich. Z powodu ograniczeń sanitarnych oraz zaleceń Biskupa elbląskiego nie będzie procesji z figurą Matki Bożej. Po wieczornej Mszy św. we wtorek zapraszamy na nabożeństwo fatimskie w kościele. Modlić się będziemy w intencjach naszych rodzin, parafii oraz o zdrowie w czasie epidemii. Prosimy zabrać ze sobą na nabożeństwo świece lub lampiony. 
 6. W środę 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej: nauczycielom i pracownikom oświaty życzymy błogosławieństwa Bożego i satysfakcji w trudach wychowywania nowych pokoleń Polaków.
 7. Spotkanie kręgu biblijnego w czwartek godz. 18.45 w kaplicy. Zapraszamy szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli na tym kręgu - do wspólnego przygotowania na niedzielną Liturgię Słowa. 
 8. Kartki na wypominki i Mszę św. zbiorową za zmarłych w listopadzie wyłożone są na stoliku pod chórem. Prosimy o wypisywanie imion drukowanymi literami. Z wypełnioną kartką można przyjść do zakrystii, by ustalić dzień tygodnia kiedy będzie czytana w ciągu całego listopada. 
 9. Za tydzień taca na budowę domu parafialnego. 
 10. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców ulicy Nowowiejskiego 15 – 43 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed następną niedzielą. Sprzątanie będzie w najbliższą sobotę o godz. 10. Zapraszamy do wspólnej troski o naszą parafialną świątynię. 

Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła – 4 października 2020r.

 1. Nabożeństwa różańcowe w październiku są codziennie o godz. 17.15. Modlitwa różańcem połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu i czytanym rozważaniem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

 2. Dzieci zapraszamy na modlitwę różańcową w piątek o godz. 16.30 w kościele. 

 3. Zapraszamy na parafialne czytanie Dzienniczka św. Faustyny w dniu jej wspomnienia 5 października (poniedziałek) o godz. 15 w kaplicy. Szczegóły podane są na plakacie w gablocie. 

 4. Pierwsze spotkanie z rodzicami dzieci klas trzecich przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się jutro (5 października) po wieczornej Mszy św. w kościele. 

 5. Spotkanie kręgu biblijnego w czwartek godz. 18.45 w kaplicy. Zapraszamy szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli na tym kręgu - do wspólnego przygotowania na niedzielną Liturgię Słowa. 

 6. W związku ze zwiększająca się liczbą zachorowań na koronawirusa w naszym powiecie przypominamy i prosimy, aby wszyscy w kościele nosili maseczki. 

 7. Za tydzień w Polsce przeżywać będziemy Dwudziesty Dzień Papieski. Jak co roku odbywać się będzie po Mszach św. zbiórka ofiar do puszki na Dzieło Nowego Tysiąclecia – stypendia dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. 

 8. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców ulicy Nowowiejskiego 8 – 14 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed następną niedzielą. Sprzątanie będzie w najbliższą sobotę o godz. 10. Zapraszamy do wspólnej troski o naszą parafialną świątynię. 

Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła – 27 września 2020r. 

 1. Wczoraj mieliśmy w parafii uroczystości I Komunii św. i bierzmowania. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i duchowego przeżycia tych sakramentów naszej młodzieży i dzieci. Dziękujemy też paniom, które zadbały o stół na plebanii. Bóg zapłać. 

 2. W tym tygodniu rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już teraz zapraszamy dzieci, aby z pomocą swoich bliskich wykonały rodzinny dziesiątek różańca. Można wykonać go z dowolnych materiałów. Jeden paciorek na „Ojcze nasz” i dziesięć na „Zdrowaś Maryjo”. Ważne, żeby to była praca ręczna i wspólna w domu. Dziesiątki różańcowe przyniesiemy do kościoła w ostatnią niedzielę października. 

 3. Nabożeństwa różańcowe w październiku będą codziennie o godz. 17.15. Modlitwa różańcem połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu i czytanym rozważaniem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 4. Zapisy młodzieży do bierzmowania z rocznika 2005 odbędą się w środę i czwartek w kancelarii na plebanii od godz. 16 do 17. W minionym tygodniu były zapisy rocznika 2004. Jeśli ktoś nie zapisał się zapraszamy w tym tygodniu. 

 5. Wszystkich posłańców zapraszamy na krótkie spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w kościele. 

 6. W pierwszy czwartek miesiąca Adoracja od godz. 16. 

 7. Spotkanie kręgu biblijnego w czwartek godz. 18.45 w kaplicy. Zapraszamy wszystkich do wspólnego przygotowania do niedzielnej Liturgii Słowa. 

 8. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i wynagradzająca Komunia św. pierwszopiątkowa na Mszach św. o godz. 7, 16.30 i 18. Przed południem księża odwiedzą chorych z Komunią św. Ks. Marek będzie u swoich chorych w czwartek. 

 9. W pierwszą sobotę października Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa za wstawiennictwem Matki Bożej od godz. 15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

 10. Zapisy dzieci klas trzecich do I Komunii św. odbędą się w tym tygodniu. Zapraszamy rodziców dzieci ze szkoły podstawowej nr 5 – w poniedziałek III A, wtorek III B, środa III C, czwartek III D. Każdego dnia zapisy w kancelarii parafialnej w godz. 16.00 do 17.30. Rodziców dzieci ze szkoły podstawowej nr 8 i innych zapraszamy w dowolnie wybrany dzień od poniedziałku do czwartku godz. 16.00 – 17.30. 

 11. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców ulicy Nowowiejskiego 1 – 7 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed następną niedzielą. Sprzątanie będzie w najbliższą sobotę o godz. 10. Zapraszamy do wspólnej troski o naszą parafialną świątynię. 

 12. Zapraszamy na parafialne czytanie Dzienniczka św. Faustyny w dniu jej wspomnienia 5 października (poniedziałek) o godz. 15 w kaplicy. Szczegóły podane są na plakacie w gablocie.

Święta

Sobota, XXX Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni albo wsp. Najśw. Maryi Panny w sob.

Dzisiaj jest

sobota,
31 października 2020

(305. dzień roku)

Sprawdź pogodę u nas =>

FACEBOOK - strona Parafii

Porządek Mszy św.

Msze św. w niedziele:

700, 9001030, 1200, 1800

 

Msze św.  w tygodniu:

700 i 1800


Nabożeństwo Różańcowe

codziennie:

1715

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
88738