Menu

Menu dodatkowe

 • ółążść‡

Wyszukiwanie

W naszej diecezji

WSD Diecezji ElbląskiejRekolekcje Elbląg...

Zesłanie Ducha Świętego – 20 maja 2018r.

 1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy dziś okres wielkanocny. Jutro drugi dzień zielonych świąt – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
 2. Wczoraj przeżywaliśmy Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii. Po raz pierwszy do sakramentów spowiedzi i Komunii św. przystąpiło 170 dzieci. Zachęcamy do modlitwy w ich intencji, by wraz ze swoimi rodzinami zawsze żyły w jedności z Chrystusem Eucharystycznym. W tym tygodniu zwanym „Białym Tygodniem” spotykamy się z dziećmi i ich rodzinami codziennie na nabożeństwie majowym i Mszy św. o godz. 17.30.
 3. Msza św. z okazji rocznicy I Komunii św. dzieci klas czwartych będzie celebrowana za tydzień w niedzielę 27 maja o godz. 12. Dzieci zachęcamy, by do swojej rocznicy przygotowały się przez spowiedź w czwartek lub piątek przed Mszą św. o godz. 18. Rodziców prosimy, by zachęcili dzieci do udziału w Rocznicy.
 4. Wyjazd dzieci komunijnych z rodzicami na zakończenie Białego Tygodnia na majówkę do Mątów Wielkich planowany jest w sobotę 26 maja.
 5. W sobotę (26 maja) obchodzimy Dzień Matki. Wszystkim Mamom dziękujemy za ich miłość macierzyńską, troskę, trud i opiekę. Życzymy błogosławieństwa Bożego i pociechy z dzieci.
 6. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za dar dla parafii. Sa nim organy ustawione już w kaplicy św. Urszuli. Będą służyły podczas liturgii w tygodniu. Bóg zapłać.
 7. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia prosimy o modlitwę za wszystkich kapłanów, a także o powołania do kapłaństwa, szczególnie do naszego Seminarium w Elblągu.
 8. Od kilku lat odbywają się nabożeństwa majowe w rejonach między blokami. Zachęcamy, by Parafianie w tym roku również zgromadzili się na wspólnej modlitwie w swoich rejonach. Szczególnie zapraszamy na te nabożeństwa dzieci komunijne z ich rodzinami. Piszemy o tym w Liście „Bądźmy razem” obecnie roznoszonym przez Posłańców w parafii. Rejony I, II i III będą miały majowe o godz. 17, natomiast rejony IV, V i VI o godz. 16. Po nabożeństwie zachęcamy, aby zorganizować spotkanie sąsiedzkie z dziećmi komunijnymi przy słodkościach lub grilu. Rejon I – na ul. Norwida 11, Rejon II – przy bloku Wybickiego 26, Rejon III – przy bloku Kotarbińskiego 11, Rejon IV – przy bloku Michałowskiego 15, Rejon V – przy bloku Michałowskiego 18, Rejon VI – przy bloku Czerskiego 13.
 9. Spotkanie organizacyjne osób wybierających się na autokarową pielgrzymkę do Rumunii na początki lipca odbędzie się w czwartek (24 maja) po wieczornej Mszy św.
 10. Od niedawna działa w przedsionku naszej kaplicy „Społeczna lodówka”. Korzystają z niej ubodzy i dziękujemy tym, którzy przynoszą do lodówki produkty żywnościowe.
 11. Festyn Parafialny w tym roku planujemy na pierwszy dzień wakacji - w sobotę 23 czerwca.
 12. Przygotowujemy III Malborską Pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium bł. Doroty w Mątowach Wielkich. Odbędzie się ona w ostatnią sobotę czerwca – 30 czerwca. Wyruszy o godz. 7 rano.

 

Wniebowstąpienie Pańskie – 13 maja 2018r.

 1. W maju zapraszamy do wspólnej modlitwy Litanią Loretańską codziennie o godz. 17.30 podczas nabożeństw maryjnych.
 2. Wiemy, że nie wszyscy mogą z powodu swoich obowiązków uczestniczyć w nabożeństwie majowym. Dlatego zachęcamy, aby rodziny odmawiały Litanię wieczorem w domu w gronie najbliższych.
 3. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Św., którą przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę.
 4. Z okazji 101 rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie odbędzie się dziś wieczorem procesja z figurą Fatimską. Przejdziemy po Mszy św. o godz. 18 ulicami naszej parafii (trasą jak w Boże Ciało) modląc się razem na różańcu. Zapraszamy wszystkich do udziału w procesji.
 5. W piątek 18 maja przypada 15 rocznica kanonizacji Patronki naszej parafii św. Urszuli Ledóchowskiej.
 6. Uroczystość I Komunii św. dzieci klas trzecich i ich rodziny przeżywać będą w najbliższą sobotę. Szkoła nr 5 o godz. 10, natomiast szkoła nr 8 i inne o godz. 12. Polecamy dzieci komunijne modlitwie.
 7. Pierwsza spowiedź dzieci i ich rodzin będzie w czwartek w godz. 16 – 17.30
 8. Próby z dziećmi przed I Komunią św. - grupa „10” wtorek o godz. 16.30, grupa „12” w środę godz. 16.30
 9. Wczoraj zakończyła się sesja o komunikacji dla osób zaangażowanych w Program Odnowy i Ewangelizacji Parafii. Uczestniczyło ponad 30 osób. Wśród nich byli także parafianie z Wielbarka. Mamy zamiar ponowić jesienią tę sesję, bo wnosi ona bardzo wiele dobrego w relacje w rodzinie.
 10. W tym tygodniu Posłańcy rozniosą List do wszystkich parafian. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie. W Liście zapraszamy do organizacji i udziału w majowych nabożeństwach między blokami w poszczególnych rejonach w ostatnią niedzielę maja.
 11. Spotkanie organizacyjne osób wybierających się na autokarową pielgrzymkę do Rumunii na początki lipca odbędzie się 24 maja (czwartek) po wieczornej Mszy św. Można już wpłacać drugą ratę.
 12. Parafia na Wielbarku organizuje wyjazd autokarem na spotkanie młodych na Lednicy w sobotę 2 czerwca. Wyjazd o godz. 5 rano. Koszt 65zł. Zapisy na Wielbarku.
 13. Kino w Sztumie wyświetli film religijny pt. „Moja miłość” we wtorek 22 maja. Kto chciałby się wybrać i skorzystać z ulgowego biletu prosimy o zgłoszenie.
 14. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczamy na fundusz budowy kościoła i domu parafialnego.

Szósta Niedziela Wielkanocna – 6 maja 2018r.

 1. W maju zapraszamy do wspólnej modlitwy Litanią Loretańską codziennie o godz. 17.30 podczas nabożeństw maryjnych.
 2. Mamy świadomość, że nie wszyscy mogą z powodu swoich obowiązków uczestniczyć w nabożeństwie majowym. Dlatego zachęcamy, żeby rodziny, które nie mogą przyjść do kaplicy na majowe odmawiały Litanię wieczorem w domu w gronie najbliższych.
 3. Wczoraj ministranci z naszej parafii uczestniczyli w Festynie Służby Liturgicznej Ołtarza w Seminarium Duchownym w Elblągu. Relację można znaleźć na stronie elbląskiego „Gościa Niedzielnego”. Cieszymy się, że są chłopcy, którzy w naszej parafii służą przy ołtarzu pełniąc różne funkcje liturgiczne.
 4. Próba z dziećmi komunijnymi w kościele odbędzie się w tym tygodniu. Grupa „dziesiąta” we wtorek 8 maja godz. 16.30, grupa „dwunasta” w czwartek 10 maja godz. 16.30.
 5. Wszystkie osoby zaangażowane w Program Odnowy naszej parafii – rejonowych, posłańców, osoby ze wspólnot i wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w Sesji: „Znaczenie i zasady komunikacji w budowaniu wspólnoty rodzinnej i parafialnej”. Na sesję są zaproszone osoby z pięciu parafii z Malborka i Elbląga. Spotkania będą odbywały się w naszej parafii w dniach 10-12 maja. Czwartek i piątek od godz. 16 do 20 a w sobotę w ciągu dnia. Prosimy zgłaszać swój udział, abyśmy wiedzieli ile osób będzie uczestniczyło w tych spotkaniach.
 6. W przyszłą niedzielę przypada 13 dzień maja. To 101 rocznica pierwszych objawień Matki Bożej w Fatimie. Zapraszamy wszystkich do udziału w procesji fatimskiej ulicami naszej parafii po wieczornej Mszy św. za tydzień.
 7. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców bloku Kotarbińskiego 2 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed następną niedzielą. Sprzątanie w najbliższą sobotę o godz. 10. Zapraszamy do wspólnej troski o naszą parafialną świątynię.

Piąta Niedziela Wielkanocna – 29 kwietnia 2018r.

1. We wtorek rozpoczynamy miesiąc maj połączony z nabożeństwami ku czci Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Litanią Loretańską codziennie o godz. 17.30 w świątyni. Mamy świadomość, że nie wszyscy mogą z powodu swoich obowiązków uczestniczyć w nabożeństwie majowym a jednocześnie powszechna jest cześć dla Matki Bożej i chęć wspólnej modlitwy. Dlatego proponujemy, żeby rodziny, które nie mogą przyjść do kaplicy na majowe odmawiały Litanię wieczorem w domu w gronie najbliższych. Pamiętajmy, że modlitwa jednoczy i zbliża. Warto pokonać trudności i pomodlić się rodzinnie we wspólnych intencjach. 2. W czwartek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte będą odprawiane jak w niedzielę. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Również w środę, z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi, w swoich prywatnych modlitwach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie.3. Księża Jakub i Grzegorz zapraszają tegorocznych maturzystów, ich rodziców i nauczycieli na Mszę św. sprawowaną w ich intencji 2 maja (środa) o godz. 19. 4. W pierwszy piątek miesiąca Msze św. z okazją do spowiedzi o godz. 7, 16.30 i 18. Przed południem odwiedziny u chorych z Komunią św. w rejonie ks. proboszcza. Natomiast księża Jakub i Grzegorz odwiedzą swoich chorych w następny piątek – 11 maja. 5. Biskup elbląski udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek (4 maja).6. W pierwszą sobotę miesiąca adoracja połączona z modlitwą różańcową od godz. 15 do nabożeństwa majowego. 7. Zbliża się Rocznica I Komunii. Zapraszamy rodziców dzieci klas czwartych na spotkanie organizacyjne za tydzień po Mszy św. o godz. 12. 8. Wszystkie osoby zaangażowane w Program Odnowy naszej parafii – rejonowych, posłańców, osoby ze wspólnot i wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w Sesji: „Znaczenie i zasady komunikacji w budowaniu wspólnoty rodzinnej i parafialnej”. Na sesję są zaproszone osoby z pięciu parafii z Malborka i Elbląga. Spotkania będą odbywały się w naszej parafii w dniach 10-12 maja. Czwartek i piątek od godz. 16 do 20 a w sobotę w ciągu dnia. Można już zgłaszać swój udział. 9. Co roku odbywa się w jednej z parafii realizujących Program Odnowy i Ewangelizacji ogólnopolska pielgrzymka z parafii, które również idą podobną drogą duszpasterską. W tym roku ta pielgrzymka odbędzie się w dniach 18-19 sierpnia w Elblągu, w parafii Matki Bożej Królowej Polski. Już teraz mówimy o tym, bo będziemy zaproszeni do udziału. Możliwe też, że zostaniemy poproszeni o przyjęcie gości na dwa noclegi. Przypomnę, że pięć lat temu taka pielgrzymka odbyła się w naszej parafii. 10. Z ofiar składanych na dekoracje Grobu pańskiego zostały w tym tygodniu zakupione ornat i kapa koloru czarnego do liturgii pogrzebowej. Bóg zapłać ofiarodawcom. 11. W kaplicy św. Urszuli w tygodniu jest czas na osobistą modlitwę w ciszy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w każdy wtorek po wieczornej Mszy św. do godz. 20. Zachęcamy, by zaplanować sobie czas na spotkanie z Panem Jezusem Eucharystycznym.

 

Trzecia Niedziela Wielkanocna – 15 kwietnia 2018r.

 1. Dziś Niedziela Biblijna! Jeśli to możliwe - w naszych domach i rodzinach przed posiłkiem - odczytajmy fragment Pisma świętego i ucałujmy księgę Biblii na znak szacunku i miłości dla słowa Bożego.
 2. W całej Polsce czytane są dziś przez katolików dwie księgi biblijne: List do Rzymian oraz Księga Przysłów. Zachęcamy, by włączyć się w to wspólne dzieło. Przy wyjściu z kościoła prosimy wziąć z koszyka karteczkę z wypisanym namiarem fragmentu z obu tych ksiąg. W domu prosimy odnaleźć ten tekst i odczytanie go w duchu modlitewnym. Niech to będzie wyraz naszej więzi ze wszystkimi, dla których Biblia jest księgą słowa Bożego.
 3. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza i Tydzień Modlitw o powołania.
 4. Pierwsza próba w kościele z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. odbędzie się w tym tygodniu. Grupa 10 ma próbę we wtorek o godz. 16.30 natomiast grupa 12 w czwartek godz. 16.30.
 5. Grupa młodzieży do bierzmowania ks. Grzegorza ma spotkanie w piątek 20 kwietnia o godz. 19.
 6. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych zwany: „Wieczory dla Zakochanych” organizujemy przez kolejne niedziele od 13 maja do 24 czerwca. Spotkania są w każdą niedzielę w godzinach od 15.30 do 18. Przyjmujemy jeszcze zgłoszenia.
 7. Są jeszcze trzy wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Rumunii na początku lipca. Prosimy o przekazanie tej informacji wśród znajomych.
 8. Dzięki inicjatywie naszych wolontariuszy włączamy się w Akcję „Społeczna lodówka”, która jest formą pomocy ubogim. Lodówka jest ustawiona w przedsionku naszej kaplicy i dostępna w ciągu tygodnia w godz. od 6.30 do 19. Idea jest taka, że kto zechce może przynieść i włożyć do lodówki żywność a głodni ubodzy mogą przyjść i ją wziąć. Dzięki temu nie będzie nam się marnowała żywność w domach a jednocześnie pomożemy tym, którzy chętnie z niej skorzystają. Wolontariusze będą dyskretnie czuwać nad całą akcją pomocy. Zachęcamy do włączenia się.
 9. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców bloku Wybickiego 28 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed następną niedzielą. Sprzątanie w najbliższą sobotę o godz. 10. Zapraszamy do wspólnej troski o naszą parafialną świątynię.

 

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 8 kwietnia 2018r.

 1. Dziś w Niedzielę Miłosierdzia Bożego po południu zapraszamy w Godzinie Miłosierdzia czyli od godz. 15 do 16 na szczególną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.
 2. Jutro, w poniedziałek przypada przeniesiona z Wielkiego Tygodnia liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia. Msze św. o godz. 7 i 18.
 3. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w kościele we wtorek po wieczornej Mszy św.
 4. Nasz parafianin diakon Janusz Kapusta – kleryk Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego „Redemptoris Mater” w Warszawie ma zamiar przyjąć święcenia Prezbiteratu. Kto wiedziałby o przeszkodach do przyjęcia święceń powinien zgłosić się do kancelarii parafialnej. Polecamy diakona Janusza modlitwom naszej wspólnoty parafialnej.
 5. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Biblijną.

Niedziela Zmartwychwstania – 1 kwietnia 2018r.

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego Wszystkim Parafianom i Gościom życzę, by spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym było najważniejszym doświadczeniem tego świętowania. Niech nadzieja, która płynie z Jego wielkanocnego zwycięstwa opromienia nasze codzienne życie i będzie wciąż żywą i głęboką motywacją w dążeniu do świętości życi, a Jego słowa: „Pokój Wam!” dotrą przez nas do wielu ludzi.

Niech Maryja wiernie towarzyszy nam na tej drodze i prowadzi do zwycięstwa.

Wszystkim życzymy błogosławionych Świąt! Alleluja!

 1. Dziś niedziela wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego, największa uroczystość w roku kościelnym, rozpoczynająca okres wielkanocny w liturgii. Pięćdziesiąt dni od niedzieli Zmartwychwstania do niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako „wielką niedzielę”. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.
 2. Jutro Msze św. jak w niedzielę.
 3. Wyrażamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które w różny sposób włączyły się w przygotowanie i przeżycie Triduum Paschalnego. Dziękujemy za wykonanie dekoracji Ciemnicy i Grobu, przygotowanie prezbiterium, sprzątanie kościoła i inne prace. Niech Chrystus Zmartwychwstały nagrodzi obfitością swojego błogosławieństwa za okazane dobro. Dziękujemy służbie liturgicznej za zaangażowanie w przygotowanie i sprawowanie Liturgii Misterium Paschalnego.
 4. Przez oktawę Wielkanocy, czyli do najbliższej niedzieli Miłosierdzia Bożego, w zwykłe dni tygodnia, poranne Msze św. będą odprawiane w kaplicy, natomiast wieczorne tu w kościele. Będą poprzedzone o godz. 17.30 Nowenną przed uroczystością Bożego Miłosierdzia.
 5. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych zwany: „Wieczory dla Zakochanych” organizujemy przez kolejne niedziele od 13 maja do 24 czerwca. Spotkania są w każdą niedzielę w godzinach od 15.30 do 18. Przyjmujemy zgłoszenia.
 6. Są jeszcze trzy wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Rumunii na początku lipca.
 7. Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek miesiąca na Mszach św. o godz. 7, 16.30 i 18. Odwiedziny u chorych przed południem. Ks. Jakub swoich chorych odwiedzi w piątek 13 marca

Niedziela Palmowa – 25 marca 2018

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby umacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia:

Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Liturgia rozpocznie się o godz. 18. Będzie zawierała m.in. obrzęd obmycia nóg Apostołom. Dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. poświęcimy książeczki do nabożeństwa. Po Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.

Wspólnota Odnowy w Duchu św. zaprasza do podjęcia 30-dniowej modlitwy w intencji kapłanów. Modlitwę rozpoczynamy w Wielki Czwartek – Dzień Ustanowienia Kapłaństwa. Niech będzie ona wyrazem troski o Pasterzy Kościoła św.

Wielki Piątek to dzień Męki Pańskiej. Rano o godz. 9 w kościele wspólna modlitwa Ciemnej Jutrzni. W Godzinie Śmierci Pana Jezusa (g. 15) modlić się będziemy Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz uczestniczyć w Drodze Krzyżowej. Natomiast o godz. 18 rozpocznie się Liturgia: czytanie Pasji, adoracja Krzyża, Komunia św. Na zakończenie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu i całonocna adoracja.

Będzie okazja do spowiedzi po Liturgii do północy. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za siebie nawzajem podczas Adoracji w noc z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę. Zachęcamy poszczególne wspólnoty z naszej parafii do włączenia się w prowadzenie czuwania. W tym celu prosimy wspólnoty o wpisanie się na listę, która znajduje się w zakrystii. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy św. Obowiązuje nas post ścisły – trzy posiłki bezmięsne w ciągu dnia, w tym jeden do syta. Natomiast w Sobotę do Wigilii Paschalnej zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W Wielką Sobotę Ciemna Jutrznia o godz. 8. Natomiast święcenie pokarmów na stół wielkanocny – od godz. 9 do 15 (w każdą pełną godzinę). Najważniejsza Liturgia Wielkiego TygodniaWigilia Paschalna – rozpocznie się poświęceniem ognia przed kościołem o godz. 18. Po wniesieniu paschału do świątyni Orędzie Paschalne, liturgia słowa, uroczyste odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i Eucharystia w radości zmartwychwstania. Na wieczorną liturgię przynosimy ze sobą świece. Po sobotniej wieczornej Liturgii Wigilii Paschalnej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.

 

 1. W Wielki Piątek rozpoczniemy nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 15 odmawiać będziemy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Natomiast od Wielkanocy do niedzieli Miłosierdzia Bożego (8 kwietnia) Nowenna będzie odmawiana codziennie o 1730. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Rezurekcja w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6. Potem Msze św. o godz. 9, 1030 (chrzty), 12 i 18. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę.
 3. Chętnych parafian zapraszamy do zaangażowania się w przygotowanie dekoracji. Spotykamy się w kościele w poniedziałek rano, wtorek i środę o godz. 10. Zapraszamy osoby ze wspólnot parafialnych do pomocy w sprzątaniu kościoła na Święta.
 4. W Wielkim Tygodniu kancelaria czynna będzie w poniedziałek, wtorek i środę od g. 1630 do 1730.
 5. Malborska Droga Krzyżowa odbędzie się w Wielką Środę o godz. 19. Wyruszymy z kościoła MBNP do kościoła św. Jana przy zamku. Zapraszamy wszystkich do udziału we wspólnej modlitwie. Prosimy o zabranie ze sobą na Drogę Krzyżową świec lub lampionów.
 6. W ostatni piątek odbyła się Parafialna Droga Krzyżowa, która przeszła między blokami naszej parafii aż na ulicę Michałowskiego. W nabożeństwie uczestniczyło wielu parafian. Dziękuję osobom z poszczególnych rejonów duszpasterskich, które zaangażowały się w przygotowanie wezwań modlitwy i czytały rozważania.
 7. Wszyscy widzimy jak ważne jest dobre sąsiedztwo. Dlatego mamy konkretną propozycję budowania dobrych relacji sąsiedzkich. Zbliżają się Święta Wielkanocne, które zwykle spędzamy w gronie rodzinnym. Zachęcamy, abyśmy złożyli sobie sąsiedzkie życzenia świąteczne już wcześniej – w Wielki Czwartek (dzień ustanowienia Eucharystii) lub w Wielki Piątek. Weźmy pokrojoną kromkę chleba na talerzyku i odwiedźmy sąsiadów, by podzielić się z nimi chlebem i złożyć życzenia.
 8. Panie z parafialnej Caritas rozprowadzają palmy, świece wielkanocne, kartki świąteczne. Dochód będzie przeznaczony na przygotowanie paczek świątecznych dla ubogich rodzin.
 9. Taca w Niedzielę Zmartwychwstania przeznaczona zostanie na fundusz budowy kościoła św. Urszuli i domu parafialnego.
 10. Są jeszcze trzy wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Rumunii na początku lipca.
 11. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się 10 kwietnia we wtorek po wieczornej Mszy św.

Święta

Czwartek, VII Tydzień zwykły
Rok B, II
Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Dzisiaj jest

czwartek,
24 maja 2018

(144. dzień roku)

Sprawdź pogodę u nas =>

FACEBOOK - strona Parafii

Porządek Mszy św.

Msze św. w niedziele:

700, 900, 1030, 1200, 1800

Msze św.  w niedziele

w lipcu i sierpniu:

700, 900, 1200, 1800

 

Msze św.  w tygodniu:

700 i 1800

 

 

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
37356